مصارف کاربردی آبنما سنگی

آبنما سنگی و نمونه‌ی پر کاربرد آن یعنی آبنمای سنگی خانگی از نمونه مصارف کاربردی از سنگ‌های زینتی در دکوراسیون حیاط و فضای ساختمان است. آبنما سنگی که در مدل‌های متنوعی تولید و قابل نصب در محیط باغ و ویلاست از نمونه‌های تلفیق طبیعت با محیط زندگی افراد است.

آبنما سنگی خانگی با به کارگیری عناصر طبیعی مثل آب و سنگ محیط اطراف را فضایی دلنشین و روح بخش تبدیل می‌کند. امروزه مدل‌های مختلفی آبنما سنگی تولید و وابسته به محل نصب و کاربری آنها نامگذاری شده‌اند. به کارگیری ایده‌های خلاقانه در ساخت آبنمای سنگی خانگی نمونه‌ای از تغییرات دکوراسیون خارجی مناسب به شمار می‌آید.

آبنما سنگی کلاسیک، آبنما سنگی باغی، آبنما سنگی ویلایی، آبنما سنگی دیواری ،آبنما سنگی لابی و در نهایت آبنما سنگی کوچک مدل‌های مختلف آبنمای سنگی در محوطه و بخش‌های بیرونی ساختمان است. در این مطلب به بررسی مدل‌های مختلف آبنمای سنگی و ایده‌های خلاقانه برای ساخت آبنمای سنگی خانگی با تصویر پرداخته شده است.

 

قیمت آبنما سنگی خانگی

 

اهمیت ساخت و اجرای آبنما سنگی

برخی مواقع با دخیل کردن عناصر طبیعت مثل آب و صخره و سنگ در محیط زندگی شهری می‌توان حس و حال آرام و بکر طبیعت را در دل دغدغه‌های زندگی ایجاد کرد. ساخت آبنمای سنگی خانگی نمونه‌ای از این تغییرات مثبت و روحیه بخش در فضای زندگی افراد است.

 

قیمت آبنما سنگی باغی

 

طراحی و ساخت آبنمای سنگی تنها با محیط خانه ختم نشده و در مکان‌هایی مثل هتل‌ها، تفریگاه‌ها ،رستوران‌ها و مراکز دیدنی در مدل‌های مختلفی دیده می‌شوند. آبنمای سنگی بر اساس مکان نصب شده در اندازه و طرح‌های متفاوتی اجرا می‌شوند.

 

انواع آبنما سنگی

 

مسلما آبنمای سنگی نصب شده در حیاط یک ساختمان مسکونی با نوع اجرا شده در یک تفرجگاه تفریحی در اندازه و طرح تفاوت‌های بارزی دارد. بنابراین آشنایی با مدل‌های جدید آبنمای سنگی خانگی و دیگر موارد استفاده از این قابلیت در انتخاب یک نوع مناسب تاثیر بسزایی دارد.

 

مدل‌های مختلف آبنما سنگی خانگی

استفاده از گیاهان زینتی خاص، زیباسازی محیط با کابرد انوع آبنما سنگی و تلفیق عناصر دیگر مثل چوب، گیاهان رنگارنگ و سنگ‌های زینتی مدل‌های متنوعی از آبنماها را به همراه داشته است.

 

آبنما سنگی مدرن

 

ایده‌های جذاب و خاص به کار رفته در ساخت آبنمای سنگی مدرن بر تعداد علاقمندان نصب این مدل امکانات در محیط زندگی‌شان افزوده است.

 

نمونه ای از آبنمای سنگی حیاط

 

آبنما سنگی کلاسیک

اجرای آبنمای سنگی کلاسیک از تلفیق سنگ‌های لاشه با دیگر سنگ‌های تزئینی ساختمانی در محوطه حیاط منزل و دیگر مکان‌های تفریحی کاربرد دارد. در واقع آبنماهای کلاسیک یا فاونتین ها ( Fountains )را نمونه‌های ابتدای آبنمای سنگی خانگی و عمومی می‌نامند.

 

آبنما سنگی کلاسیک

 

استفاده از یک مجسمه سنگی در کنار یا زیر آبنمای سنگی کلاسیک قدیمی ترین طرح‌های این سبک آبنما می‌باشد.

 

آبنما سنگی مدرن

آبنمای سنگی مدرن با کاربرد قابلیت‌های مثل عبور نور از جریان آب، ویژگی پخش موزیک در هنگام جریان آب، امکان اجرای سلایق شخصی در طرح اجرایی و در نهایت شکل هدایت شده جریان آب با سیستم هوشمند همراه است.

 

آبنما سنگی مدرن و جدید

 

این مدل آبنمای سنگی را می‌توان نقطه‌ای در مقابل آبنمای سنگی کلاسیک دانست و بهترین مدرن ترین طرح‌های متناسب با محیط را در این نمونه آبنمای سنگی می‌توان مشاهده کرد.

 

آبنما سنگی باغی

آبنما سنگی باغی الهام گرفته کابرد قدیمی آبنماها در محیط‌های کاخی است. این ایده با شروع بازسازی آبنماهای سنگی قدیمی در ساختمان‌های قدمت دار باغی به کار گرفته شده است.

 

آبنما سنگی باغی

 

آبنما سنگی ویلایی

یکی از ایده‌های محوطه سازی ویلا با دکوراسیون مختلف طراحی و اجرای آبنمای سنگی خانگی در فضای بیرونی است. به کارگیری متریال مناسب و مرغوب در ساخت آبنمای سنگی ویلایی شرایط استفاده از این عنصر زیباسازی محوطه را تا سال‌های زیادی ممکن می‌سازد.

 

آبنما سنگی ویلایی

 

آبنما سنگی دیواری

همانطور که از نام این مدل آبنمای سنگی پیداست، با نصب در کناره دیوار یا یک دیوار پهن مشخص ایجاد می‌شود. دیوار محل نصب آبنما مخصوص این کار بوده و در مکان‌هایی مثل استخر، روف گاردن، لابی هتل و رستوران و ساختمان‌های تجاری نمونه‌هایی زیبا و متنوع از آبنمای سنگی دیواری را می‌توان مشاهده کرد.

 

آبنما سنگی دیواری

 

آبنما سنگی لابی

از نمونه‌های کاربرد طراحی و ساخت آبنمای سنگی می‌توان به اجرای آن در محیط لابی هتل اشاره کرد. همانطور که در بخش قبلی بیان شد، از آبنمای سنگی دیواری می‌توان برای تغییر دکوراسیون لابی هتل و زیباسازی محیط آن استفاده لازم را برد.

 

آبنما سنگی لابی

 

آبنما سنگی کوچک

آبنما سنگی خانگی کوچک که با یک حوض و تزئینات منحصر به فردی همراه بوده در گلخانه‌های ساخته شده در منزل کاربرد دارند. در قدیم از این مدل آبنما‌های سنگی برای دکوراسیون حوضچه وسط حیاط یا پاسیون ساختمان استفاده می‌شد.

 

آبنما سنگی کوچک

 

آموزش ساخت آبنما سنگی

ساخت آبنما سنگی در مراحل بازسازی ساختمان، تغییرات دکوراسیون یا طراحی و ساخت محوطه حیاط یک پروسه کاملا تخصصی است. از این رو آموزش ساخت آبنما سنگی در دیگر موارد ساخت و ساز و تغییرات دکوراسیون از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

آموزش ساخت آبنما سنگی

 

معیارهای تعیین قیمت آبنما سنگی خانگی

متریال به کار رفته در ساخت انواع آبنمای سنگی خانگی در تعیین قیمت کلی آن تاثیر بسزایی دارد. در واقع وابسته به اندازه، نوع، تجهیزات به کار رفته و همین طور طرح ارائه شده و زمان صرف شده هزینه ساخت آبنما سنگی در مقدار مشخصی قابل تعیین است.

برای استفاده از این روش تغییر دکوراسیون و بهبود فضای محیط تا جایی که می‌توانید برای بازبینی فضای مدنظر و طرح انتخابی با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید.