راه های شستن کتانی سفید

شستن کتانی سفید یکی از دغدغه‌هایی است که در کنار تمایل به استفاده از این نوع کفش وجود دارد. شناخت راه‌های شستن کتانی سفید و دسترسی به بهترین مواد پاک کننده لکه از روی کفش سفید شرایط را برای استفاده مطلوب از آن فراهم می‌کند.

حتما شما هم نگرانید که با اولین لکه نشسته بر روی کتانی سفیدتان زیبایی و جلوه کفش از بین رود. بنابراین به دنبال بهترین روش شستن کتانی سفید هستید. برای اینکه بدانید چگونه کتانی سفید خود را گام به گام تمیز کنید باید به شرایط پاک سازی لکه‌ها و تمیز کردن این مدل کفش واقف باشید.

جنس کتانی، پارچه روکش، نوع لکه و همین طور آلودگی نشسته بر روی کتانی در نحوه تمیز کردن آن تاثیر بسزایی دارد. در این مقاله از مجله خدمت از ما راه های شستن کتانی سفید را با مواد در دسترس معرفی و شما را برای استفاده از این مدل کفش در زیباترین حالت ممکن راهنمایی می‌کنیم.

 

شستن کتانی سفید در ماشین لباسشویی

 

شستن کتانی سفید

یکی از روش‌های نگهداری انواع کتانی سفید در مدل‌های مختلف نگهداری و تمیز کردن مداوم آن است. جلوگیری از تثبیت برخی لکه‌ها، بوی نامطبوع در کفش و همین طور از شکل افتادن کتانی سفید از دلایل اهمیت شستن کتانی سفید می‌باشد.

 

شستن کتانی سفید

 

شما با شناختن چندین ماده پاک کننده در دسترس به راحتی می‌توانید بدون پرداخت هزینه بابت اسپری‌های لکه زدا و واکس‌های پاک کننده کتانی خود را بشویید. تمیز کردن زود به زود کتانی و از بین بردن سریع لکه‌ها با دستمال‌های مرطوب در نگهداری مناسب این کفش‌ها تاثیر مثبتی دارد.

 

راه های شستن کتانی سفید

بهترین راهکار برای در اختیار داشتن کتانی‌های تمیز مراقبت از آن‌ها در مقابل آلودگی‌های محیط است. استفاده از ضد لک و اسپری ضد آب نیز در جلوگیری از کثیف شدن کتانی سفید تاثیر دارد. علاوه بر این تا جایی که امکان دارد آینده نگر بوده و در هوای بارانی قید هماهنگی یک استایل با کتانی سفید را بزنید.

 

طریقه شستن کتانی پارچه ای سفید

 

اما تا همیشه تمیز نگهداشتن یک کفش سفید آن قدرها هم آسان نیست. پس در نهایت باید به فکر راه‌ های شستن کتانی سفید با کمترین میزان آسیب به کفش باشید. در این بخش از مقاله معرفی یک سری ماده پاک کننده کتانی سفید را با هم مشاهده می‌کنیم.

 

1.شستن کتانی سفید با شامپو

لکه های روغنی به جای مانده بر روی کتانی سفید را به راحتی می‌توانید با شامپو پاک کنید. از یک شامپوی ملایم، آب ولرم و مسواک یا یک دستمال کهنه برای شستن کتانی در این حالت بهره برده و لکه را از روی کفش سفید قبل از تثبیت و پخش شدن بردارید.

 

شستن کتانی سفید با شامپو

 

2.شستن کتانی سفید با مایع سفید کننده رقیق شده

از سفید کننده رقیق شده با آب برای پاک کردن و شستن کتانی سفید استفاده کنید. یک پیمانه سفید کننده را با پنج پیمانه آب ترکیب و مسواک را پس از قرار دادن در این محلول خیلی ملایم روی قسمت‌های کثیف شده کتانی بکشید. در نهایت کفش را با آب ولرم آبکشی کنید.

 

شستن کتانی سفید با مایع سفید کننده رقیق شده

 

نکته: کاربرد درصد بیشتری از سفید کننده معادل مواجهه با تثیبت لکه‌های زرد بر روی کتانی سفید است.

 

3.شستن کتانی سفید با سرکه

یکی از راه‌های شستن کتانی سفید استفاده از معجزه سرکه برای از بین بردن لکه‌های جزئی ناشی از خاک و کثیفی است. فقط فراموش نکنید که باز هم به یک محلول رقیق شده نیاز دارید. یک دستمال پارچه‌ای را به سرکه آغشته کنید و به آرامی کتانی‌های پارچه‌ای سفید را با آن بشویید و لکه‌های کوچک سطحی را از بین ببرید.

 

4.شستن کتانی سفید با استفاده از مسواک

کتانی سفید لژ دار را می‌توانید با استفاده از یک مسواک تمیز کنید. لکه‌های نشسته بر روی لبه پلاستیکی کتانی سفید در زیبایی کفش تاثیر نامناسبی دارد. بنابراین هر مدت یکبار این قسمت از کتانی را برای جلوگیری از زرد شدن با مسواک و مواد شوینده تمیز کنید.

 

شستن کتانی سفید با استفاده از مسواک

 

5.شستن کتانی سفید با پراکسید هیدروژن و نوشابه

استفاده از این مواد در کنار آب و دیگر ضدعفونی کننده‌های طبیعی مثل جوش شیرین برای تمیز کردن کتانی بسیار مناسب است. خمیر تهیه شده از هیدروژن پراکسید، جوش شیرین و آب ولرم را با یک مسواک به آرامی روی لکه‌های کفش بزنید و شاهده پاک شدن آن‌ها باشید.

 

6.شستن کتانی سفید با پودر بچه

از این ماده می‌توانید در شستن کتانی سفید به عنوان یک لکه بر استفاده کنید. مقداری از پودر بچه با آب گرم مخلوط و خمیر ایجاد شده را با یک برس روی آلودگی و گرد خاک کفش بکشید، سپس آن ها را به طور کامل با آب بشویید.

 

شستن کتانی سفید با پودر بچه

 

7.شستن کتانی سفید با خمیر دندان

خمیر دندان به عنوان یک ماده همیشه در دسترس برای شستن کتانی سفید بسیار کاربرد دارد. می‌توانید مقداری خمیر دندان را روی کفش سفید قرار داده و با مسواک شروع به پاک سازی لکه‌ها کنید. سپس کفش را به آرامی بشویید.

 

8.شستن کتانی سفید با ماشین لباسشویی

یکی از راه های شستن کتانی قرار دادن غیر مستقیم آن در ماشین لباسشویی است. برای این کار ابتدا کفش‌هایتان را در یک کیسه و سپس در مخزن ماشین لباسشویی قرار دهید. کیسه استفاده شده بهتر است پارچه‌ای باشد.

 

شستن کتانی سفید با ماشین لباسشویی

 

توجه داشته باشید که به هیچ وجه از پاک کننده‌های قوی و آب گرم برای شستن کتانی سفید استفاده نکنید. در نهایت کتانی خارج شده در کیسه را در معرض نور خورشید قرار دهید. 

بهترین روش شستن کتانی سفید

بهترین روش شستن کتانی سفید متناسب با جنس کفش و نوع پارچه استفاده شده در آن تعیین می‌شود. برخی پاک کننده‌ها به جنس‌های مختلف کتانی آسیب زده و علاوه بر پاک نکردن لکه به پخش شدن آن یا تثبیت لکه منجر می‌شوند.

 

بهترین روش شستن کتانی سفید

 

برای شستن کفش جیر سفید و کفش چرم سفید با حساسیت پارچه‌های به کار رفته را در نظر بگیرید. بهترین روش شستن کتانی سفید در نهایت تمیز کردن مدام این مدل کفش در فواصل زمانی کوتاه است.