آشنایی با مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی 

آشنایی با مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی 

اطلاع از گیاهان آپارتمانی مقاوم و نحوه نگهداری آن‌ها برای اکثر افراد علاقه‌مند به داشتن گیاه و آپارتمان خود از جذابیت بالایی برخوردار است. شما می‌توانید با انتخاب با دوام ترین گیاه آپارتمانی فضای سبز و نشاط انگیزی را در منزل خود به وجود آورید. تاکید ما در این مقاله بر انتخاب صحیح گیاهانی است که به نور کم و نبود جای کافی مقاومت بالایی نشان می‌دهند و در نتیجه یافتن بهترین گزینه گیاهان آپارتمانی مقاوم برای نگهداری و پرورش در فضاهای کوچک آپارتمان‌های امروزی می‌باشد.

پس اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که تنها به دلیل آپارتمان نشینی از پرورش گیاهان صرف نظر کرده‌اند؛ به شما توصیه می‌کنیم که ادامه این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" را از جهت آشنایی با انواع گیاهان آپارتمانی مقاوم از دست ندهید.

ویژگی  با دوام ترین گیاه آپارتمانی چیست؟

 اگر شما نیز به دنبال یافتن با دوام ترین گیاه آپارتمانی برای منزل خود هستید، لازم است ابتدا با چند ویژگی که موجب مقاوم بودن گیاهان و عمر طولانی آن‌ها می‌شود آشنا شوید.

  •  عمر طولانی
  •  عدم تولید گرده
  •  انعطاف پذیری بالا
  •  خشک نشدن و نریختن گل و برگ در اطراف گلدان
  •  اندازه کوچک و متناسب با دکوراسیون منزل
  • در بیشتر انواع دارای رنگ همیشه سبز

 

معرفی انواع گیاهان آپارتمانی مقاوم

تنوع انواع گیاهان آپارتمانی مقاوم آنقدر زیاد است که هر فرد می‌تواند با توجه به سلیقه و شرایط خاص خود بهترین انتخاب را برای منزلش داشته باشد. در ادامه جهت انتخاب بهتر شما تعدادی از با دوام ترین گیاه آپارتمانی را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

گیاه آگلونما

 گیاه آگلونما را ممکن است به نام گل چینی نیز دیده باشید. این گیاه به دلیل عدم نیاز به نور مستقیم و زیاد خورشید، به عنوان یکی از مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی شناخته می‌شود. از دیگر مزایای انتخاب این گیاه برای آپارتمان، جلوه خاصی است که به دلیل ویژگی همیشه سبز بودن آن، به منزل خواهد داد.

 

گیاه برگ انجیری

گیاه برگ انجیری به دلیل رشد طولی که دارد بیشتر مناسب آپارتمان‌هایی با سقف بلند می‌باشد. فراموش نکنید که لازم است این گیاه را در نزدیکی پنجره و در معرض نور غیر مستقیم خورشید قرار دهید تا برگ های شاداب و براقی را برای شما به نمایش بگذارد. در نگهداری این گیاه دقت داشته باشید که زمان آبدهی باید به هنگام خشک شدن خاک گلدان انجام گیرد. 

 

درخت بونسای فیکوس

درختان بونسای در واقع درختچه‌های بسیار کوچکی می‌باشند که به دلیل نیاز به نور و آب کم در کنار هوای گرم انتخابی بسیار هوشمندانه جهت پرورش در آپارتمان می‌باشد. اگر تا به حال به انواع گل فروشی‌ها مراجعه کرده باشید، حتماً  فروشندگان این گیاه را به عنوان با دوام ترین گیاه آپارتمانی به شما معرفی کردند.

از دیگر مزایای شرایط پرورش درخت بونسای، عدم نیاز به برنامه منظم جهت آبدهی آن می‌باشد؛ که می‌تواند برای افرادی که مشغله زیادی دارند، بسیار مناسب باشد.

 

معرفی انواع گیاهان آپارتمانی مقاوم

 

گیاه کاکتوس

حتما شما نیز تا به حال تجربه نگهداری از انواع کاکتوس‌ها را داشته‌اید و مشاهده کرده‌اید که این گیاهان بسیار مقاوم هستند و شرایط نگهداری بسیار ساده‌ای دارند. انواع کاکتوس‌ها با شکل‌های متفاوت می‌توانند جلوه‌ای جذاب و زیبا به منزل شما بدهند. اما این نکته را به یاد داشته باشید که لازم است از قرار دادن این گیاهان در معرض نور مستقیم خورشید شدیداً جلوگیری شود.

 این مدل از گیاهان آپارتمانی مقاوم را تنها لازم است هفته یکبار آب بدهید و در مکان‌هایی با نور مناسب قرار دهید تا همیشه شاداب باقی بمانند. در فصول سرد که ممکن است شاهد خشک شدن سریع خاک گیاه کاکتوس باشید، لازم است تعداد دفعات آبیاری را افزایش دهید.

 

گیاه پوتوس

امروزه گیاه پوتوس را به عنوان یکی از انواع گیاهان آپارتمانی مقاوم می‌شناسند؛ که از ویژگی‌های منحصر به فرد آن می‌توان به نگهداری ساده این گیاه در گلدان سبد خاک یا آب اشاره کرد. اگر گیاه پوتوس را برای آپارتمان خود خریداری کرده‌اید؛ به دلیل عدم نیاز این گیاه به نور خورشید شما می‌توانید آن را در هر مکانی از خانه خود قرار دهید و از زیبایی آن نهایت لذت را ببرید.

 

گیاه برگ عبایی

وجود گیاه برگ عبایی در هر آپارتمانی زیبای جذابی را ایجاد خواهد کرد. چرا که این گیاه به صورت ساقه‌های کوچک و برگ‌های بزرگ جزء انواع گیاهان آپارتمانی مقاوم می‌باشد، که در چهار فصل سال، سبز و زیبا دیده می‌شود.

 

گیاه برگ قاشقی

این گیاه را در گل فروشی‌ها به نام گل چمچه‌ای نیز می‌شناسند. اگر به دنبال با دوام ترین گیاه آپارتمانی هستید، قطعاً انتخاب گیاه برگ قاشقی می‌تواند برای شما مناسب باشد. از ویژگی‌های این گیاه را برای هر آپارتمانی مناسب می‌کند، امکان قرار دادن آن در مکان‌هایی با نور کم و تنها یک بار در هفته می‌باشد.

 

نکات مهم نگهداری گیاهان آپارتمانی مقاوم

 

نکات مهم نگهداری گیاهان آپارتمانی مقاوم

 اولین نکته لازم است که شما بگوییم مقاوم بودن این گیاهان به معنای عدم نیاز به مراقبت و نگهداری نمی‌باشد، بلکه از آنها نیز لازم است به مانند سایر گیاهان مراقبت به عمل آید. به عنوان مثال این گیاهان نیز در کنار آبیاری منظم، هر از مدتی نیاز به عوض کردن خاک خواهند داشت. اما میزان نور دریافتی یا کود مورد نیاز آن‌ها به اندازه سایر گیاهان حساس و غیر آپارتمانی نخواهد بود. 

نکته دیگر اطمینان از عدم حساسیت ساکنین منزل به وجود گیاه انتخابی شما می‌باشد. به عنوان مثال برخی از گیاهان آپارتمانی سمی هستند و به هیچ عنوان نباید آن‌ها در دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرارداد؛ چرا که ممکن است به سرعت باعث مسموم شدن آن‌ها شود.

توصیه ما به شما اطلاع کامل درباره هر گیاه و شرایط نگهداری آن می‌باشد و پس از آن شما می‌توانید بهترین انتخاب را از میان انواع گیاهان آپارتمانی مقاوم داشته باشید. فرقی ندارد که انتخاب شما کدام گیاه آپارتمانی باشد؛ در هر صورت آبیاری منظم و به اندازه نیاز گیاه به همراه فراهم آوردن نور مناسب آن را اصلا فراموش نکنید.

سخن پایانی 

 وجود گیاهان در هر خانه‌ای افزایش نشاط و شادابی خواهد شد. انتخاب گیاه مناسب شرایط هر خانه می‌تواند نگهداری آن را ساده‌تر سازد. ویژگی گیاهان آپارتمانی مقاوم به آن‌ها کمک می‌کند تا در شرایط آپارتمانی بیشترین رشد را داشته باشند. اگر با وجود مطالب بالا در ارتباط با انواع گیاهان آپارتمانی مقاوم نتوانستید انتخاب مناسبی برای خود داشته باشید؛ اصلا نگران نباشید چرا که بازار آنلاین "خدمت از ما" به شما کمک می‌کند تا در زمانی بسیار کوتاه، به طور مستقیم با متخصصین مجرب در ارتباط با دوام ترین گیاه آپارتمانی مشورت کنید.