طراحی باغچه ویلا

طراحی باغچه ویلا را به دست حرفه ای ها بسپارید

طراحی باغچه ویلا ( باغچه سازی) باید برای هر مالکی که به زیبایی طراحی باغچه ویلایش اهمیت میدهد مهم باشد. طراحی باغچه ویلا  ظریف نقشه کلی باغ و جایگذاری مناسب گیاهان تأثیر زیادی در آراستگی باغ دارد و به همین علت هر مالکی باید به طراحی باغچه ویلا و باغچه آرایی حیاط خود اهمیت بدهد.

طراحی باغچه ویلا می تواند توسط مالک باغ یا متخصصان باتجربه در این کار انجام گیرد. هر کسی که طراحی باغچه ویلا را انجام می دهد باید اصولی را جهت اثر بخشی طراحی خود در نظر بگیرد تا به نتیجه دلخواه برسد. در این مطلب به عواملی که یک طراح باید هنگام طراحی باغچه ویلا به آنها توجه کند می پردازیم.

قبل از شروع طراحی باغچه ویلا ، باید مقدار بودجه اختصاص داده شده برای طراحی و نوع استفاده از باغچه را مد نظر قرار دهیم.

 

مدل باغچه حیاط ایرانی

 

جالب است بدانید که بیشترین عباراتی که در خصوص طراحی باغچه ویلا سرچ می شود درباره موارد زیر است.

 • مدل باغچه حیاط ایرانی
 • طراحی محوطه باغ
 • طراحی دیوار حیاط
 • پلان لنداسکیپ
 • دکوراسیون باغچه
 • اصول طراحی فضای سبز
 • طراحی محوطه ویلا
 • اصول طراحی باغچه
 • طرح لبه باغچه
 • آموزش طراحی فضای سبز ویلا
 • طراحی باغچه سبزیجات
 • طراحی باغچه ویلا در شمال

 

طراحی باغچه ویلا

عوامل مؤثر در طراحی باغچه ویلا

منطقه ای که باغچه در آن قرار گرفته تأثیر قابل توجهی در طراحی آن دارد. منطقه قرارگیری باغچه تعیین کننده نوع خاک و آب و هوا باغچه است و در نتیجه تأثیر گذار بر نوع گیاهانی است که میتوان در باغچه کاشت.نوع خاک یکی از مهم ترین عوامل تأثیر گذار در طراحی باغچه ویلا است چرا که کیفیت خاک تعیین کننده دمای خاک نزدیک ریشه گیاهان، مقدار مواد معدنی موجود در خاک و مقدار فعالیت باکتری ها در آن است و در نتیجه میتواند نقش تعیین کننده ای در نوع گیاهانی که میتوانند به خوبی در آنجا رشد کنند داشته باشد.در طراحی باغچه ویلا باید به مقدار نوری که در دسترس است نیز توجه داشت اگرچه معمولاً کم و زیاد کردن آن کار آسانی نیست ولی عاملی است که باید آن را مد نظر قرار داد. این عامل نیز در نوع گیاهانی که میتوانند رشد خوبی داشته باشند تأثیر به سزایی دارد و در نتیجه در طراحی کلی و منظره باغچه تأثیر گذار است. برای مثال گل های رز معمولاً در سایه به خوبی رشد نمیکند در حالی که گل های سوسن اگر در معرض مستقیم آفتاب باشند، رشد خوبی نخواهند داشت. البته در برخی موارد مقدار نور میتواند تا حدی کنترل شود. نحوه قرارگیری درختان و گیاهان سایه انداز و بناهای موجود در باغچه میتوانند از ابتدا مد نظر قرار گیرند یا بعداً تغییر داده شوند تا به مناطق مختلف باغچه مقدار نور آفتاب متفاوتی برسد.

 

طراحی باغچه

یکی دیگر از عوامل تأثیر گذار در زیبایی باغچه نورپردازی آن است چرا که نورپردازی مناسب و حساب شده باغچه میتواند در شب منظره های زیبایی ایجاد کند.این که باغچه هم مرز با چه مکانی باشد و اطراف آن چه منظره ای وجود داشته باشد و همچنین وجود ساختمانی مثل یک ویلا درون محوطه باغ نیز در طراحی باغچه ویلا مهم است اگرچه معمولاً تغییر آن ها آسان نیست. از انواع مرزبندی هایی که در یک باغچه میتوان انجام داد حصار، پرچین، دیوار و مرزبندی های طبیعی است. مرزبندی ها میتوانند کوتاه یا بلند، رسمی یا غیر رسمی و از جنس های متفاوت باشند. هر کدام از این نوع مرزبندی ها مزایا و معایب خود را دارند.در آخر باید در نظر گرفت که طراحی باغچه ویلا برای کسی که تجربه ای در این کار ندارد، علاوه بر این که کار آسانی نیست، ممکن است وقت و هزینه زیادی به مالک باغچه تحمیل کند.