مهم‌ترین نکات تنظیم شعله مشعل گازی

تنظیم شعله مشعل گازی از آن جهت اهمیت دارد که اگر به درستی تنظیم نشود، سیستم دیگر کارایی حداکثر خود را ندارد و در پی آن مصرف کننده شاهد افزایش هزینه‌های جانبی و کاهش راندمان مورد نظر از سیستم می‌شود. برای راه اندازی شعله مشعل گازی و یا تنظیم آن در ابتدا به شما پیشنهاد می‌شود که اگر از تخصص کافی برخوردار نیستید، به دلیل حساسیت بالای این سیستم حتما از یک متخصص خبره کمک بخواهید.

اگر شما نیز در پی یافتن نحوه تنظیم شعله مشعل گازی هستید؛ بهتر است با کارکرد شعله مشعل گازی و نحوه راه اندازی آن نیز آشنا شوید. پس حتی اگر به دنبال دانستن نحوه تنظیم شعله مشعل گازی ایران رادیاتور هستید؛ خواندن این مطلب شدیدا به شما توصیه می‌شود.

نحوه تنظیم شعله مشعل گازی
در صورت احتراق کامل سوخت شما شعله را آبی مشاهده می‌کنید.

مشعل گازی چیست و چگونه کار میکند؟

 برای دانستن نحوه کارکرد شعله مشعل گازی، ابتدا باید بدانید که مشعل‌ها دستگاهی با ساختمان ساده هستند، که با ترکیب نسبت معینی از اکسیژن و سوخت در محفظه بسته خود، انرژی گرمایی را با ایجاد جرقه و سپس شعله  ایجاد می‌کنند. این انرژی گرمایی تا زمانی که دو عنصر سازنده آن، که وسیله کنترل کننده‌های الکترونیکی کنترل می‌شوند، در دسترس باشند تولید می‌شود و از سمت کانال مخصوصی به کوره منتقل می‌شود.

 ترموستات‌هایی نیز در مسیر شعله مشعل تعبیه شده‌اند؛ که مقدار هوا و سوخت موجود در سیستم را با در نظر گرفتن مقدار دود تولید شده تشخیص داده و جریان شعله را در صورت بروز مشکل قطع می‌کنند. فیلتری نیز در مسیر عبور سوخت قرار داده شده تا میزان خلوص آن را بسنجد و از کارکرد دستگاه به هنگام بروز مشکل جلوگیری کند.

مهم ترین نکات نحوه کارکرد شعله مشعل گازی
دستگاه مشعل گازی ساختمان ساده‌ای دارد و اطلاع از نحوه عملکرد آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

 اهمیت تنظیم شعله مشعل گازی

 تنظیم شعله مشعل گازی از چهار جهت نیازمند توجه بسیار زیادی از سمت مصرف کننده است:

  1. مهم ترین دلیل آن این است که شما به این وسیله می‌توانید تا حد زیادی از بروز احتمالی حادثه‌های جبران‌ناپذیر جلوگیری کنید و موجب افزایش ایمنی سیستم و مصرف کنندگان آن شوید.
  2. با تنظیم شعله مشعل گازی سیستم خود علاوه بر کاهش هزینه‌های جانبی نگهداری و تعمیر شعله مشعل  باعث افزایش خروجی و طول عمر سیستم خود نیز شوید.
  3. تنظیم دقیق و درست نسبت سوخت و هوا که سوختن کامل سوخت را به دنبال دارد از دیگر دلایل ضرورت تنظیم شعله مشعل گازی است. بدین منظور هرچه تنظیم دقیق‌تر باشد، راندمان عمل احتراق نیز بالاتر رفته و انرژی گرمایی با سوخت کمتری حاصل می‌شود.
  4. در آخرین مورد لازم است ذکر کنیم که شما تنها با سرویس‌های دوره‌ای اجزای سیستم  خود و تنظیم دقیق آن، باعث کاهش خرابی اجزای و کاهش دفعات توقف در جریان تولید انرژی گرمایی می‌شوید.

داشتن برنامه منظم و اصولی برای تنظیم شعله مشعل گازی می‌تواند در افزایش راندمان سیستم شما کمک بسیاری کند. در این برنامه برخی از سرویس‌ها شامل بازدید و کنترل ظاهری شکل و رنگ شعله لازم است به صورت روزانه انجام گیرد و بعضی سرویس‌ها مانند کنترل المان‌های برق و کنترل وضعیت آمپر هوا نیز بهتر است به صورت هفتگی انجام گیرند.

اهمیت تنظیم شعله مشعل گازی
توصیه می‌شود رنگ شعله به صورت روزانه ارزیابی شود.

نحوه تنظیم شعله مشعل گازی ایران رادیاتور

این نوع از مشعل‌ها را، با توجه به میزان مصرف آن‌ها، می‌توان پرمصرف کندده‌ترین و پرکاربرد‌ترین مشعل‌ها دانست. چراکه این مشعل‌ها به دلیل آسان بودن کار با آن‌ها از محبوبیت زیادی نسبت به سایر مشعل‌ها برخوردار هستند و بسیاری آن‌ها را بر سایرین ترجیح می‌دهند.

 نگران نباشید تنظیم مشعل گازی ایران رادیاتور با سایر مشعل‌ها تفاوت محسوسی ندارد و شما با استفاده از مطالب بالا به آسانی می‌توانید به تنظیم آن‌ها اقدام کنید.

تنظیم شعله مشعل گازی ایران رادیاتور
بهتر است برای تنظیم شعله مشعل گازی ایران رادیاتور از متخصصین خبره کمک بگیرید.

راه اندازی شعله مشعل گازی

به دلیل حساسیت بالای این سیستم اصولی بودن راه اندازی شعله مشعل گازی بسیار حائز اهمیت است. برای این کار به یاد داشته باشید که استفاده از فیلتر مناسب در مسیر گاز ورودی مشعل بسیار مهم است.

اگر می‌خواهید  سیستم شما همواره با حداکثر توان و بیشترین خروجی به کار خود ادامه دهد، شست و شوی محفظه احتراق و دیگ از دوده‌ها و چک کردن عملکرد صحیح دودکش را در کنار سرویس‌های دوره‌ای مشعل به صورت ماهیانه و سالیانه را در راه اندازی شعله مشعل گازی هرگز فراموش نکنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا