علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری

ساعت پاسخگویی همه روزه از 8 الی 21

علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری

علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری

به دنبال تعمیر کار شوفاژ هستید؟

تعمیرکار شوفاژ هستید؟

ارائه خدمات گرمایشی در تهران ، کرج ، شیراز ، اصفهان

 

تعدادی از هموطنان در تماس با ما به دنبال علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری بودند. سوالاتی نظیر : ” گرم نشدن یکی از شوفاژها ” ، ” نحوه هواگیری رادیاتور ” ، “ علت گرم نشدن یکی از رادیاتورها ” های خانه  یا ” علت سرد بودن پایین رادیاتور شوفاژ ” ، ” علت گرم نشدن پایین رادیاتور ” و یا سوالات کمی تخصصی تر مثل نحوه ” تنطیم شیر رفت و برگشت رادیاتور ” و ” علت گرم نشدن رادیاتور پکیج بوتان ” ، ” علت گرم نشدن شوفاژ موتورخانه ” از مشکلات این عزیزان بوده است که در کنار پاسخ به علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری سعی می کنیم به آنها نیز بپردازیم.

 

علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری

علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری

اگر  متوجه گرم نشدن یکی از شوفاژها شدید، این مشکل می تواند چند دلیل داشته باشد. معمولا برای اینکه آب گرم در رادیاتور بتواند گرمای لازم را ایجاد کند نباید فشار پکیج از حد معینی کمتر باشد. عدد فشار را می توانید از روی نمایشگر پکیج بخوانید. در صورت کم بودن فشار از 1.5 بار ، احتمالا علت گرم نشدن یکی از رادیاتورها یا همه آنها باشد.

 

علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری

گاهی فشار پکیج در بازه نرمال قرار دارد اما لوله های رادیاتور به دلایلی مانند سختی بیش از حد آب دچار رسوب گرفتگی شدید شده اند . همین موضوع باعث افت فشار آب در رادیاتور می شود و آب گرم نمی تواند به طور یکنواخت در فضای رادیاتور به گردش در آید. نتیجه این است که به رادیاتور که دست می زنیم متوجه سردی برخی نقاط بر روی آن می شویم. در این مورد با کمک و نظارت متخصص می توان از محلول های مخصوص پکیج برای جرم زدایی و اسید شویی مبدل حرارتی استفاده کرد.

 

علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری

البته علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری به همین موارد ختم نمی شود. گاهی علت به دمای نا مناسب شعله پکیج مربوط می شود. همان نیز ممکن است به دلیل نقص در مشعل پکیج اتفاق افتاده باشد. در برخی موارد علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری به ارتفاع شعله ربط داده می شود. ممکن است در موقع نصب پکیج شعله در جای خوبی نسبت به لوله قرارنگرفته باشد و یا شعله کم باشد و حرارت مورد نیاز برای رسیدن به گرمایش آب فراهم نشود. می توان با بیشتر کردن شعله تا حدی این موضوع را برطرف کرد. اما چک کردن مشعل و جایگاه آن و سنسورهای حرارتی نیازمند تکنسین متخصص است. بنابراین از سالم بودن سنسورهای حرارتی و مشعل کاملا مطمئن شوید.

 

علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری

گاهی علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری دلایل بسیار ساده ای دارد . همیشه به دنبال دلایل بسیار پیچیده نباشید. برخی مواقع فشار آب ساختمان بسیار کم است و این ربطی به پکیج شما ندارد. ممکن است موتور پمپ اصلی ساختمان از قدرت کافی برخوردار نباشد .گاهی اوقات استفاده همزمان از چند شیر آب می تواند علت افت فشار پکیج و سرمای رادیاتورها باشد. ممکن است یک نفر در حمام باشد و نفر بعدی مشغول آب دادن به باغچه باشد. بنابراین سریعا بر روی سیستم گرمایش منزل عیب نگذارید.

علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری

گاهی در حالیکه هواگیری را انجام داده ایم و گمان می کنیم مشکل نمی تواند هواگیری باشد. اما اتفاقا دقیقا مشکل همینجاست. چرا که ممکن است هواگیری به طور موثر و کاملی صورت نگرفته باشد. در صورت امکان هواگیری را بر روی همه رادیاتورهای منزل انجام دهید و این کار را تا ممتد شدن پرتاب آب ادامه دهید.

برخی موارد لوله کش های شوفاژ در منازل استانداردهای مربوطه را رعایت نمی کنند . مثلا فاصله استاندارد هر رادیاتور از رادیاتور بعدی ، مقدار پیچ خوردگی در لوله ها و یا دوری بیش از حد از منبع گرمایش می تواند باعث بروز مشکلاتی گردد که با هواگیری تنها بر طرف نمی گردند. انتخب پکیج و قدرت مناسب آن باید متناسب با فضای ساختمان و تعداد رادیاتورها باشد. بنابراین دقت در مراحل اولیه نصب و خرید تجهیزات سرمایشی و گرمایشی می تواند از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کند.

مطالب بیشتر در مورد تعمیر شوفاژ

دوس داری پکیج ، بشه مثلِ روز اولــش؟

شارژ گاز کولر گازی سامسونگ

09303365110

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *