ساعت پاسخگویی همه روزه از 8 الی 21

به دنبال تعمیر کار کولر گازی هستم.

تعمیرکار کولر گازی هستم.

ارائه خدمات سرمایشی در تهران ، کرج ، شیراز ، اصفهان ، مشهد ، اهواز ، رشت

[efaccordion id="01"]  [efitems title="تعمیر کولر گازی" text="تعمیرات کولر گازی نصب کولر گازی تعمیر کولر گازی تعمیرات اسپلیت کولر اسپلیت آموزش سرویس کولر گازی اسپلیت سرویس کولر گازی انواع کولر گازی عیب یابی کولر گازی  عیب یابی کولر گازی اسپلیت نصب کولر اسپلیت طریقه نصب کولر گازی کولر گازی کولر گازی ال جی آموزش تعمیر کولر گازی کولر گازی اجنرال کولر گازی پرتابل کولر گازی جنرال خرید کولر گازی انواع کولر گازی تعمیرات کولر گازی نصب کولر گازی تعمیر کولر گازی عیب یابی کولر گازی اسپلیت کولر اسپلیت تعمیر کولر کولر گازی پنجره ای بهترین مارک کولر گازی آموزش تصویری نصب کولر گازی کولر دو تیکه نصب کولر آبی آموزش نصب کولر گازی سرویس کولر گازی بهترین کولر گازی اسپلیت فروش کولر گازی بهترین کولر گازی کتاب تعمیرات کولر گازی تعمیرات اسپلیت جابه جایی کولر گازی اسپلیت کولر گازی اینورتر تعمیر کمپرسور کولر خودرو  راهنمای ریموت کنترل کولر گازی جنرال آموزش کولر گازی کولر اسپلیت آموزش سرویس کولر گازی اسپلیت تعمیر کولر گازی راهنمای کنترل کولر گازی جنرال نصب کولر گازی فیلم نصب کولر گازی آموزش نصب اسپلیت تعمیرات کولر اسپلیت نصب کولر اسپلیت آموزش تعمیر برد کولر گازی راهنمایی ریموت کولر گازی کتاب آموزش تعمیرات کولر گازی طریقه نصب کولر گازی شارژ کولر گازی خدمات کولر گازی شارژ گاز اسپلیت تعمیر کولر گازی تعمیر کوار گازی ال جی تعمیر کوار گازی اجنرال تعمیر کوار گازی پنجره ای تعمیر کوار گازی در رشت تعمیر کوار گازی غرب تهران تعمیر کوار گازی lg تعمیر کوار گازی در کرج تعمیر کوار گازی در تهران تعمیر کوار گازی سامسونگ تعمیر کوار گازی gree تعمیر کوار گازی lg  نمایندگی تعمیرات کولر گازی lg تعمیر کوار گازی تعمیرات کولر گازی آموزش تعمیر کوار گازی تعمیر کوار گازی tcl تعمیر کوار گازی تبریز "][/efaccordion]

تعمیر کولر گازی

کولر گازی

 

گرم شدن هوا در تابستان برای ما چاره ای جز یافتن ابزار یا دستگاهی برای خنک کردن محیط زندگی ، باقی نمی گذارد. در دنیای امروز این کولر ها هستند که این کار را انجام می دهند. در میان کولرها ، کولر های گازی به این دلیل که هوای خنک را یکنواخت پخش می کند این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است . کولر گازی ها ، تنوع زیادی دارند که بسته به مکان نصب و یا گاهاً سلیقه شخصی افراد مورد استفاده قرار می گیرند.


تعمیرات کولر گازی

تابستان که از راه می رسد ، کار کولر گازی ها هم زیاد می شود ! و همین پرکاری احتمالا مشکلاتی را برای کولر گازی ها به وجود می آورد که انها را نیازمند تعمیر کولر گازی می کند. ما در مثله علاوه بر اینکه به مباحث آموزش تعمیر کولر گازی می پردازیم ، خدماتی نیز در زمینه تعمیرات انواع برند کولر گازی از جمله تعمیر کولر گازی ای جی ، تعمیر کولر گازی اجنرال ، تعمیر کولر گازی سامسونگ ، تعمیر کولر گازی جنرال ، تعمیر کولر گازی پرتابل ، تعمیر کولر گازی gree و ... به صورت تخصصی و حرفه ای ارائه می کنیم.

 
تعمیر کولرگازی

تمام آنچه که نیاز است درباره تعمیر کولر گازي بدانید...

ممکن است شما در استفاده از کولر گازی به مشکلاتی برخورد کرده باشید ، عیب های کولر گازی و راههای حل آن  در اینجا تشریح شده است .

کولر گازی یا اسپلیت روشن می شود اما خنک نمی کند و باد خنک از آن نمی وزد

پس از اطمینان از باز بودن تمام دریچه های کولر گازی و درست بودن تنظیم دمای آن ، فیلتر هوا را بررسی کنید. ممکن است فیلتر با کثیفی مسدود شده باشد، و همین انسداد باعث یخ زدن اپراتور می شود که کار را برای وزیدن باد دو جندان مشکل می کند. در این صورت بایستی فیلتر را با یک مسواک نرم، صابون و آب تمیز کنید. لازم است مرتبا این فیلتر عوض شود تا برای کولر گازی مشکلی پیش نیاید. مسئله ی دوم میتواند ایراد در موتور کولر گازی باشد ،  که احتمالا از ضعف در تأمین انرژی الکتریکی ناشی می شود . این مشکل به نشتی آب از کولر هم منجر می شود . بهتر است در صورت وجود این مشکل ، خودتان دست به کار نشوید و تعمیر کولر گازی خود را به یک تعمیر کار متخصص واگذار کنید.

کولرگازی به اندازه کافی خنک نمی کند

پس از اطمینان از باز بودن تمام دریچه های کولر گازی ، نشتی از  کولر را بررسی کنید. برای اینکه چنین مشکلی پیش نیایید لازم است سیستم سرمایشی مناسبی برای منزل در نظر بگیرید ، بدین صورت که اگر کولر گازی برای منزل شما کوچک باشد، باید مدام کار کند تا خانه خنک شود و اگر بزرگ باشد ، باید مرتب خاموش و روشن شود و این امر به کاهش بازدهی کولر و در نهایت تعمیرات کولر گازی منجر می شود.

در حین کار داخل کولرگازی یا اسپیلت آب می چکد

اگر کولرگازی یا اسپیلت از درون نشتی آب دارد، حتماً آن را خاموش کنید . این مشکل ممکن است به دلیل مسدود شدن خط تخلیه میعانات ایجاد شده باشد. این انسداد را می توان با جاروبرقی از بین برد. اگر جواب نداد ، احتمالا تشت تخلیه زنگ زده و یا پمپ شکسته است . تعمیر این قطعات خراب توسط یک تعمیر کار کولر گازی به سادگی صورت می گیرد.

کولرگازی آب را به بیرون و به زیر کندانسور نشت می دهد

در هوای 60 درجه و کمتر ، تمام توان کولر گازی برای خوب خنک کردن مصرف می شود، به همین دلیل کولر گازی یخ می زند و زمانی که یخ زدگی ذوب می شود ما شاهد نشتی آب هستیم که کاملا طبیعی است . اما اگر این اتفاق در شرایط دیگری رخ داد ، احتمالا نیاز دارید که فیلتر هوا را تمیز و در صورت لزوم تعویض کنید . اگر هیچ یک جواب نداد ، مشکل از لوله تخلیه است .

وقتی کولر را خاموش می کنید آب از آن چکه می کند

در صورت کثیف بودن فیلتر و به دنبال آن یخ زدن کولر گازی ، پس از خاموش شدن کولر گازی ، یخ ها ذوب شده و آب از کولر گازی چکه می کند . در این صورت تا برطرف نشدن مشکل کولر را روشن نکنید .

کولرگازی خاموش نمی شود

احتمالا مشکل از فیلتر است . فیلتر را تمیز و در صورت لزوم تعویض کنید . اگر فیلتر کولر گازی مشکل نداشت ، امکان دارد مشکل از گیر کردن رله فن و یا کوتاه بودن سیم ترموستات و یا بد کار کردن ترموستات باشد.

نصب کولر گازی اصولا در 5 مرحله زیر انجام می شود

 

نصب قسمت داخلی کولر گازی

در ابتدا یک سینی برای نگه داشتن یونیت داخلی بر روی دیوار نصب می شود. برای این کار از یک تراز استفاده می کنیم تا سینی هم تراز دیوار نصب شود . همینطور لازم است که مکانی را برای نگهدارنده ریموت کنترل بر روی دیوار در نظر گرفت که به سادگی قابل دسترس باشد.

 

نصب قسمت بیرونی کولر گازی

در این مرحله یک پایه مناسب و مقاوم را برای یونیت خارجی در نظر می گیریم و بوسیله آن کولر گازی را بر روی روی زمین یا دیوار پشت بام و یا اینکه بر روی سقف های شیب دار نصب می کنیم.

 

نصب بخش های برقی و الکترونیکی کولر گازی

اینک یک فیوز مناسب کند کار مثل فیوز موتوری و همچنین یک کابل استاندارد ، با کیفیت و متناسب با جریان مصرفی کولر گازی در جاییکه ارت یا همان سیستم اتصال زمین وجود دارد . حواستان باشد که حتما حتما سیم ارت دستگاه وصل باشد .

 

لوله کشی کولر گازی

در این مرحله بین قسمت داخلی و خارجی کولر لوله کشی می کنیم . سعی کنید لوله کشی را مستقیم انجام دهید مگر اینکه زاویه وجود داشته باشد که در اینصورت باید دقت لازم را در خم کاری لوله ها به خرج داد . الزاماً لوله ها در تمام مسیر بخش داخلی کولر تا بخش خارجی آن عایق گردد. سپس هر دو (لوله ها و عایق آنها) را درون پرایمر قرار دهید، لازم به ذکر است که عایق ها را هرگز با لنت برق و موارد اینچنینی به هم متصل نکنید چرا که اینکار قطر عایق را از بین می برد. بهتر است اتصال عایق ها را با چسب مخصوص عایق انجام دهید.

 

وکیوم کردن دستگاه

در هنگام نصب اولیه کولر گازی، از آنجاییکه بخش خارجی حاوی گاز مبرد است، بایستی هوای درون لوله ها و بخش داخلی خارج شود . نکته مهم در اینجا این است که این تخلیه را فقط و فقط باید با پمپ وکیوم انجام داد .

انواع کولر گازی ها را می توان در 3 دسته زیر قرار داد

   

کولر گازی پنجره ای

این نوع از ابتدایی ترین اقسام کولر گازی است که تمام اجزای سیکل تبرید در یک مجموعه یک تکه واقع شده است . در این مدل کولر گازی باید نیمی از دستگاه باید در محیط داخل باشد و نیمی دیگر در محیط بیرون (هوای آزاد) قرار بگیرد به همین دلیل اغلب در محل پنجره نصب می شود .

 

کولر گازی پرتابل

از نظر ساختمانی شباهت هایی با کولر گازی پنجره ای دارد. قابل حمل است و در محل خاصی نصب نمی شود. در همه این کولر ها لازم است که هوای کندانسور توسط لوله پلاستیکی قابل انعطاف به خارج هدایت شود. این دستگاه مناسب فضاهای کوچک مثل اتاقک ها می باشد.

 

کولر گازی چند تکه ( مولتی پنل )

کولر گازی مولتی پنل شامل یک دستگاه بیرونی که تشکیل شده از کندانسور هوایی و کمپرسور و چند دستگاه داخلی از انوع مختلف  می باشد. تعداد دستگاه های داخلی بین 2 تا 100 عدد متغیر است .

 

کولر گازی اسپلیت

این دستگاه در دو قسمت کار تبرید تراکمی را انجام می دهد که قسمت اول در داخل محیط ساختمان و دیگری در هوای آزاد و خارج از ساختمان نصب می شود . با این کار کمپرسور (که بسیار پر سر و صداست) را به بیرون از ساختمان انتقال داده ایم و قسمت اوپراتور که لازم است در داخل محیط باشد ، در داخل قرار می گیرد .

  
کولر گازی اسپلیت نیز خود به چند مدل دیگر تقسیم می شود :

اسپلیت دیواری ، داکت اسپلیت یا اسپلیت کانالی ، اسپلیت ایستاده ، اسپلیت سقفی زمینی ، اسپلیت کاستی ، اسپلیت

سقفی دیواری

تابستان که میاید ، گرما را هم با خودش می آورد . تعبیه کولرگازی می تواند تحمل این گرما را به مراتب آسان تر کند . برای این که کارکرد این دستگاه دچار اختلال نشود بهتر است که به صورت سالیانه و در مواردی به صورت ماهیانه سرویس کولر گازی انجام شود . سرویس کولر گازی به برند وابسته نیست و انجام آن هم برای برندهای خارجی کولر گازی و هم برندهای داخلی آن ضرورت دارد.

اگر چند وقت یکبار سرویس کولر گازی انجام نشود ، کولر گازی مرتب نیاز به تعمیرات اساسی پیدا خواهد کرد . این مسئله هم هزینه بالایی دارد و هم اینکه ممکن است چند روزی شما را از هوای خنک بی نصیب کند . پس عاقلانه است اگر قبل از خراب شدن کولر گازی دست به کار سرویس کولر شوید .

خدمات کولر گازی به شرح زیر است

تعمیرات کولر گازی

عیب یابی کولر گازی

نصب کولر گازی

جابجایی کولر گازی

بازکردن کولر گازی

کارشناسایی محیط

فروش کولر گازی

فروش قطعات کولر گازی

فروش ریموت کنترل

لوله گذاری

شارژ گاز با بهترین نوع گاز

سرویس کولر گازی به صورت دوره ای و سالیانه

و...

امروزه مثل تمام زمینه های کسب و کار ، در زمینه کولر گازی هم رقابت فراوانی وجود دارد و در زمان های کوتاه محصولات با فناوری های نو به روز شده و روانه بازار می شوند . بنابر این کاملا طبیعی است که در این بازار، افراد برای خرید بهترین کولر گازی دچار سردرگمی شوند .

در این پست قصد داریم شما را با پنج برند از بهترین کولر گازی ها آشنا کنیم :

  1. کولر گازی هیتاچی (HITACHI) :

این شرکت از تکنولوژی های کم نظیری همچون سیستم های تمیز کننده اتوماتیک و خنک کننده عالی در تولیدات خود استفاده می کند.

  1. کولر گازی دایکین (Daikin ):

    دایکین در زمینه کولر گازی و تهویه مطبوع با فناوری جدید برند شناخته شده ای است .

  1. کولرگازی کریر(Carrier) :

این شرکت با محصولات خوب خود از برندهای محبوب در زمینه کولر گازی با کمک سیستم مخصوص ACE  محسوب می شود .

  1. کولرگازی بلو استار (Blue Star) :

این شرکت در تولیدات خود افزودن آخرین تکنولوژی ها را در نظر دارد . و همین یکی از علت های محبوبیت اوست.

  1. کولرگازی ویر پول ( Whirlpool ) :

      این شرکت در تولید محصولات خود ، قیمت مناسب و فناوری های نو ( مثل توربو سر و فناوری MPFI  ) را همزمان دارد.

×
با اپلیکیشن راحت تره!

دریافت اپلیکیشن
×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن »» برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.