8 راه آسان جهت رفع زردی لوازم برقی سفید

رفع زردی لوازم برقی سفید یکی از دغدغه‌های خرید لوازم برقی سفید رنگ پس از گذشت مدتی از خرید آن‌ها است.  لوازم برقی با روکش سفید پلاستیکی ممکن است در اثر تماس با مواد غذایی، چربی، نور یا سایر موارد دچار هاله ای زرد رنگ بر روی آن‌ها شوند. نگران نباشید زردی لوازم برقی سفید هیچ خللی در کارایی آنها ایجاد نمی‌کند.

کثیف شدن یا زرد شدن لوازم برقی سفید امری اجتناب ناپذیر است؛ پس اگر در پی یافتن راه‌های تمیز کردن لوازم برقی سفید منزل خود هستید؛ تنها با یادگیری ۸ راه حل ساده می‌توانید به آسانی به رفع زردی لوازم برقی سفید بپردازید.

8 راه آسان جهت تمیز کردن لوازم برقی سفید
با رفع زردی لوازم برقی سفید خود موجب افزایش زیبایی آشپزخانه خود شوید.

8 راهکار تمیز کردن اساسی زردی لوازم برقی سفید

شما می‌توانید به صورت هفتگی از طریق راه‌های زیر به از بین بردن زردی وسایل برقی سفید خود و تمیز کردن آن‌ها بپردازید. دقت داشته باشید قبل از شروع هر یک از راه‌های گفته شده ابتدا لوازم برقی خود را خاموش کنید و پس از گذشت سه الی چهار ساعت از روند تمیز کردن لوازم برقی سفید و اطمینان از خشک شدنشان، سپس به روشن کردن آن‌ها اقدام کنید.

1. دستمال جادویی

 دستمال‌های جادویی با خاصیت بالای پاک کنندگی لکه‌ها و سفید کردن زردی لوازم برقی، انتخابی مناسب برای رفع زرد لوازم برقی سفید هستند. برای استفاده از آن‌ها تنها کافی است، آن‌ها را مرطوب کنید و بر روی سطح مورد نظر خود بکشید.

 این دستمال‌ها با بافت ظریف خود برای شما سطح براقی را بدون نیاز به شستن پس از استفاده از آن‌ها به جای می‌گذارند.

از بین بردن زردی لوازم برقی سفید در چند دقیقه
استفاده از دستمال جادویی مرطوب یکی از آسان‌ترین راه‌های رفع زردی لوازم برقی سفید است.

2. ترکیب سفید کننده و پاک کننده چند منظوره

 استفاده از این ترکیب خاصیت سفید کردن لکه‌ها و ضدعفونی کردن وسیله را به همراه دارد. شما می‌توانید با آغشته کردن پارچه تمیز یا اسفنج به این محلول و سپس کشیدن آن بر روی سطح وسایل برقی خود، به تمیزی دلخواه خود حین تمیز کردن وسایل برقی سفید دست یابید. در انتها با مرطوب کردن پارچه‌ای تمیز، اثرات باقیمانده محلول را از روی دستگاه پاک کنید.

 دقت کنید که مجوز استفاده از محصول بر روی لوازم برقی در برچسب آن آمده باشد در غیر این صورت خساراتی را برهوسیله ی شما وارد می‌کند. 

3. جوش شیرین

یکی از ساده‌ترین راه‌های رفع زردی لوازم برقی سفید استفاده از جوش شیرین است. با استفاده از یک پارچه مرطوب تمیز مقداری جوش شیرین را بر روی قسمت‌های زرد شده لوازم برقی خود بکشید برای تمیز کردن کناره‌های لوازم استفاده از یک مسواک با دندانه‌های نرم کار شما را آسان‌تر می‌کند.

 توجه داشته باشید که پس از استفاده از جوش‌شیرین حتماً از یک دستمال مرطوب برای پاک کردن باقیمانده آن از روی وسایل برقی استفاده کنید.

ساده‌ترین راه از بین بردن زردی وسایل برقی سفید
از رایج‌ترین شیوه از بین بردن زردی لوازم برقی استفاده از جوش شیرین است.

4. جوش شیرین و سفید کننده

استفاده از محلول جوش شیرین و سفید کننده به نسبت های ۱ به ۲ همراه با مقدار زیادی آب بر روی سطح مورد نظر به وسیله یک اسفنج، شما را از شر لکه‌ها و هاله‌ی زرد وسایل سفید شما خلاص می‌کند. ممکن است در این روش لازم باشد برای گرفتن نتیجه از تمیز کردن لوازم برقی سفید، آن را چند بار تکرار کنید و در انتها پاک کردن باقیمانده مواد را از سطح وسایل برقی خود را هرگز فراموش نکنید.

جوش شیرین برای رفع زردی لوازم برقی سفید
حین پاک کردنن آلودگی‌ها از دستگاه خود حتما از اسفنج یا پارچه نرم استفاده کنید.

5. کرم پروکسید

اگر از کرم پروکسید جهت رفع زردی لوازم برقی سفید خود استفاده می کنید، استفاده از دستکش را برای حفظ سلامتی دستان خود فراموش نکنید. پس از پوشاندن لوازم برقی خود با کرم پروکسید، آن‌ها در مکانی به دور از نور خورشید قرار دهید.

به یاد داشته باشید که کرم پروکسید اصلاً نباید خشک شود. بنابراین از قرار دادن دستگاه خود در معرض هوا جدا خودداری کنید وآن را با یک پلاستیک کاملاً تمیز طوری بپوشانید؛ که هیچ منفذی برای عبور هوا وجود نداشته باشد. بعد از ۳ الی ۴ ساعت آن را در برابر نور خورشید قرار دهید تا شاهد افزایش اثر کرم پروکسید باشید. در انتها مواد را با یک دستمال مرطوب پاک کنید.

از بین بردن زردی لوازم برقی سفید با کرم پروکسید
پوشاندن وسیله خود را پس از استفاده از کرم پروکسید فراموش نکنید.

6. جوش شیرین و آب

استفاده از ترکیب خمیری نسبتاً سفت جوش شیرین و آب به وسیله یک اسفنج بر روی قسمت‌های مورد نظر، می‌تواند شما را به رفع زردی لوازم برقی سفید کمک کند. در صورتی که به نتیجه دلخواه خود نرسیدید، می‌توانید در ترکیب خود از سرکه به جای آب استفاده کنید.

 7. ماده سفید کننده و آب 

اگر می خواهید از محلول ماده سفیدکننده و آب برای تمیز کردن وسایل خود استفاده کنید؛ ابتدا باید محل مورد نظر را با محلول به وسیله یک پارچه نرم تمیز آغشته کنید و تا ۴ ساعت محلول را از روی وسیله پاک نکنید. بعد از گذشت این زمان به تمیز کردن محلول با یک پارچه نرم و تمیز بپردازید.

8. خمیر دندان

 اگر هیچ یک از مواد مورد نیاز در راه‌های گفته شده را نداشتید؛ حتما در خانه خود خمیردندان دارید. شما می‌توانید تنها با استفاده از خمیردندان به رفع زردی لوازم برقی سفید خود بپردازید. حرکات کوچک و دایره ای اسفنج آغشته به خمیر دندان بر روی قسمت‌های زرد شده وسایل برقی و پاک کردن آن پس از گذشت مدتی شما را به تمیزی دلخواه خود می‌رساند.

جمع بندی

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که دوست دارند وسایل آن‌ها همیشه نو بنظر برسد؛ پس همین الان با رعایت نکات بالا به تمیز کردن لوازم برقی سفید خود بپردازید. هاله زرد رنگ روی وسایل سفید شما به معنای کثیف بودن آن‌ها نیست. شما می‌توانید خیلی ساده به رفع زردی لوازم برقی سفید خود بپردازید و از آن‌ها لذت ببرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا