8 راه دفع بوی بد ماشین لباسشویی و علت ایجاد آن

رفع بوی بد ماشین لباسشویی راه های مختلفی دارد که دانستن آن برای هر مصرف کننده این وسیله لازم و ضروری است. پیدا کردن علت بوی بد ماشین لباسشویی موجب تسریع از بین بردن آن می‌شود.

پس لازم است تمیز کردن ماشین لباسشویی خود را برای داشتن عطر دل انگیز لباس‌های شسته شده جدی بگیرید. ادامه مطلب را برای دانستن سریع ترین و کاربردی ترین راه حل های رفع بوی بد ماشین لباسشویی و علت آن از دست ندهید.

8 راه رفع بوی بد ماشین لباسشویی
دیگر نگران بوی بد ماشین لباسشویی خود نباشید.

7 علت بوی بد ماشین لباسشویی

موارد زیر را می‌توان علت بوی بد ماشین لباسشویی دانست. اگر شما به دنبال علت بوی بد ماشین لباسشویی ال جی هستید؛ اصلا نگران نباشید زیرا این برند نیز مانند سایر برندها بوی بد آن از علل یکسانی ناشی می‌شود.

  1.  خارج نکردن لباس های شسته شده برای طولانی مدت  به دلیل ایجاد مکان مناسبی برای تولید مثل و رشد باکتری‌ها، قارچ‌ها و ایجاد کپک
  2. خشک نکردن شیارهای لاستیک دور درب ماشین لباسشویی و ماندن آب در آن
  3. بستن درب ماشین لباسشویی بلافاصله پس از اتمام کار
  4. تمیز نکردن جاپودری لباسشویی در طولانی مدت
  5. سرویس نکردن مسیر تخلیه و فیلتر ماشین لباسشویی در طولانی مدت
  6. سرویس نکردن ماشین لباسشویی پس از مدت طولانی استفاده از دستگاه توسط تعمیرکار ماشین لباسشویی
  7. استفاده نکردن از سیفون در مسیر تغذیه لوله فاضلاب به خصوص اگر مسیر تخلیه لباسشویی با ماشین ظرفشویی یکی باشد.

7 علت بوی بد ماشین لباسشویی
دانستن هرچه سریع‌تر علت بوی بد ماشین لباسشویی به رفع آن کمک بسیاری می‌کند.

۸ راه رفع بوی بد ماشین لباسشویی

 در ابتدا باید بدانید که تمیز کردن ماشین لباسشویی به صورت مداوم باعث پیشگیری از ایجاد بوی بد در ماشین لباسشویی شما خواهد شد. کثیف ماندن دستگاه شما می‌تواند جزء علت بوی بد ماشین لباسشویی باشد. اما اگر تا الان به این موضوع توجه نکرده اید و حال بوی بد دستگاه موجب ناراحتی شما شده نگران نباشید؛ زیرا در ادامه به شما آسان ترین راه های رفع بوی بد ماشین لباسشویی را توضیح می‌دهیم.

استفاده از گرما

 اگر از تنظیمات آب سرد برای شستشوی لباس‌ها در دستگاه خود استفاده می کنید حتماً در آخرین مرحله از شستشو از آب گرم استفاده کنید تا مواد باقیمانده نیز از بین برود.

 استفاده از محصولات با کیفیت

 استفاده از محصولات مناسب و با کیفیت امروزی با تولید کف صابونی کمتر، مواد شوینده کمتری را نیز در هر دوره شستشو از خود به جای می گذارند. لذا بهتر است استفاده از آنها را برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی در اولویت خود قرار دهید.

استفاده از محصول با کیفیت برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی
استفاده از محصول با کیفیت را برای تضمین سلامت دستگاه خود و عدم ایجاد بوی بد در آن جدی بگیرید.

 بهبود جریان هوا

 استفاده از فن تهویه یا رطوبت زدا در مکانی که ماشین لباسشویی خود را قرار داده اید، در تسریع فرآیند خشک شدن دستگاه کمک بسیاری می‌کند. دقت داشته باشید که پس از خارج کردن سریع لباس‌های خود در دستگاه را باز بگذارید تا رطوبت محفظه داخلی دستگاه نیز به وسیله جریان هوا خشک شود.

بررسی فاضلاب ماشین لباسشویی

 بررسی فاضلاب لباسشویی و مسیر تخلیه جهت آگاهی از هرگونه گرفتگی یا پاره شدن شلنگ تخلیه و رفع این مشکل احتمالی در از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی بسیار حائز اهمیت است.

 تمیز کردن ماشین لباسشویی

راه حل های مختلفی جهت تمیز کردن ماشین لباسشویی وجود دارد که لازم است در دوره‌های  مختلف از آن‌ها استفاده کنید؛ چرا که تمیز نکردن طولانی مدت از دلایل ایجاد بوی بد ماشین لباسشویی است. انجام این کار خصوصاً در قسمت‌هایی چون فیلتر پمپ ‌تخلیه ممکن است نیاز به تخصص لازم باشد؛ برای آن می‌توانید از یک تعمیرکار ماشین لباسشویی کمک بگیرید.

 تمیز کردن ماشین لباسشویی با سرکه

 در ابتدا با ریختن دو لیوان سرکه سفید در محفظه دستگاه، درب آن را به مدت ۱۵ دقیقه ببندید و سپس پس از عملیات شستشو با آب داغ و بدون لباس را شروع کنید. این کار را برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی به صورت هر شش ماه یک بار انجام دهید.

تمیز کردن ماشین لباسشویی به ساده‌ترین شیوه
تنها با سرکه سفید محفظه داخلی لباسشویی خود را به سادگی تمیز کنید.

 تمیز کردن ماشین لباسشویی با جوش شیرین و سرکه

 اگر از تمیز کردن ماشین لباسشویی با سرکه نتیجه دلخواه خود را نگرفته اید حتماً ترکیب جوش شیرین و سرکه را امتحان کنید. این ترکیب با حل کردن چرک‌ها، چربی‌ها، روغن‌ها و سایر مواد در خود یکی از بهترین راه حل‌ها است.

آسان‌ترین راه تمیز کردن ماشین لباسشویی
استفاده از جوش شیرین و سرکه از آسان‌ترین راه‌های از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی شماست.

 تمیز کردن دستی ماشین لباسشویی

 با یک پارچه تمیز آغشته به پاک کننده ملایم، حلقه لاستیکی اطراف درب را که مکان مناسبی برای رشد قارچ‌ها و باکتری‌ها است را تمیز کنید. به جای پاک کننده صنعتی می‌توانید از محلول سرکه و آب نیز استفاده کنید.

تمیز کردن یکی از راه‌های از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی
حتما در نگهداری از ماشین لباسشویی خود تمیز کردن حلقه لاستیکی درب آن را جدی بگیرید.

 در آخر بخوانید

در آخر اگر با وجود مطالب بالا متوجه علت بوی بد ماشین لباسشویی ال جی یا سایر برندها نشدید؛ می‌توانید از یک تعمیرکار ماشین لباسشویی بخواهید که علاوه بر سرویس کردن دستگاه شما، به تمیز کردن ماشین لباسشویی نیز اقدام کند و موجب رفع بوی بد ماشین لباسشویی شما شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا