6 راه آسان تعمیر سینمای خانگی

تعمیر سینمای خانگی را حتی بهترین سیستم‌ها نیز پس از گذشت زمان طولانی از استفاده، ممکن است نیاز داشته باشند. اگر شما نیز از آن دسته از افراد هستید که کیفیت صدا و موسیقی فیلم برای شما بسیار اهمیت دارد؛ احتمالاً با دیدن هر ایراد در سینمای خانگی خود اقدام به تعمیر سینمای خانگی خود می‌کنید.

به دلیل حساسیت و قیمت بالای این دستگاه توصیه می‌شود در صورت بروز هر مشکل به مراکز خدمات دهنده مراجعه کنید و از یک تعمیرکار سینمای خانگی جهت تعمیر سینمای خانگی در محل کمک بخواهید. اگر در پی یافتن تعمیر سینمای خانگی سامسونگ یا تعمیر سینمای خانگی سونی یا الجی هستید اصلا نگران نباشید؛ زیرا در ادامه مطلب ایرادات احتمالی و تعمیر تمامی برندها را برایتان شرح می‌دهیم.

6 راه تعمیر سینمای خانگی
اگر شما نیز متوجه کیفیت نامطلوب دستگاه خود شدید حتما هرچه سریع‌تر به تعمیر آن بپردازید.

آشنایی با نحوه عملکرد سینمای خانگی

سینمای خانگی را با نام‌های اسپیکر خانگی یا ساندبار نیز می‌شناسیم. این دستگاه صدای تلویزیون را با کیفیت بسیار مطلوبی در فضای خانه پخش می‌کند و شما با قرار دادن اسپیکرهای این دستگاه در مکان‌های مختلف منزل، می توانید صدایی با کیفیت را از تمامی فضای منزل بشنوید.

دقت داشته باشید که اسپیکرها را باید در مکان مناسبی قرار دهید و قرار دادن آنها در مکان‌های نامناسب که موجب کاهش کیفیت صدا می‌شود جدا خودداری کنید.

افزایش عملکرد سینمای خانگی
قرار دادن بلند گو‌ها در مکان‌های مناسب به افزایش کیفیت صدا کمک بسیاری می‌کند.

6 مشکل رایج سینمای خانگی و راه تعمیر آن

مشکلات متفاوتی ممکن است برای سینمای خانگی شما پیش بیاید که شما را را ملزم اقدام به تعمیر سینما خانگی کند. توجه داشته باشید که برخی از ایرادات را شما به تنهایی می‌توانید برطرف کنید.

 برای عیب یابی بهتر شما با مراجعه به مراکز خدمات دهنده می‌توانید از گزینه تعمیر سینمای خانگی در محل توسط یک متخصص خبره، جهت اصلاح هرچه سریع تر سیستم خود استفاده کنید. در ادامه به بررسی چند ایراد احتمالی و آموزش نحوه برطرف کردن آن می‌پردازیم.

تعمیر سینمای خانگی در محل توسط فرد متخصص
با کمک گرفتن از یک تعمیرکار سینمای خانگی به نعمیر دستگاه خود در منزل بپردازید.

روشن نشدن سینمای خانگی

روشن نشدن سینمای خانگی ممکن است دلیلی برای اقدام شما به تعمیر سینمای خانگی سامسونگ باشد. این نقص ممکن است در اثر عملکرد نامناسب تجهیزات جانبی، به هم خوردگی تنظیمات یا مشکلات سخت افزاری چون از بین رفتن آی سی‌های آمپر دستگاه رخ دهد.

وصل نشدن تلویزیون به سینمای خانگی

 از نصب درست به دستگاه خود اطمینان حاصل کنید؛ چرا که نصب و اتصال و نادرست می‌تواند سبب وصل نشدن تلویزیون به سینمای خانگی شود. در آن صورت برای تعمیر سینمای خانگی در محل حتماً باید از فردی متخصص کمک بگیرید.

کار نکردن بلندگوهای جلو

 برای حل این مشکل ابتدا ابتدا پس از اطمینان از اتصالات سیم‌ها، با ورود به منوی تنظیمات از اتصال بلندگو‌های جلو به سیستم مطمئن شوید. زدن گزینه نیز E special EQ خبر از اتصال قطعی بلندگوهای جلو به دستگاه شما می‌دهد.

نخواندن فلش

 در صورت اطمینان از سالم بودن فلش یا هارد اکسترنال خود، هماهنگ نبودن تنظیمات آن‌ها را با سیستم خانگی چک کنید. زیرا هماهنگ نبودن تنظیمات، ممکن است دلیلی بر نخواندن فلش در سینمای خانگی سونی شما باشد.

 کار نکردن کنترل از راه دور

ریموت کنترل ممکن است به دلیل تمام شدن باتری، خرابی دکمه ها یا خرابی برد کار نکند. در این صورت پس از تعویض باتری اگر باز هم ریموت کنترل کار نکرد به  تعمیر آن بشتابید.

6 راه تعمیر سینمای خانگی در محل
در بعضی برند ها با اتصال گوشی خود می‌توانید از آن به عنوان ریموت کنترل استفاده کنید.

 انواع سینمای خانگی

 انواع سینمای خانگی به مشابه یکدیگر عمل می‌کنند؛ اما تعمیر سینمای خانگی سامسونگ با تعمیر سینمای خانگی ال جی و سونی به دلیل تفاوت در قطعات سازنده آن‌ها تا حد زیادی متفاوت است. بهترین اقدام برای شما می‌تواند کمک گرفتن از یک تعمیرکار سینمای خانگی جهت تشخیص عیب و تعمیر آن باشد.

 تعمیر سینما خانگی سامسونگ

 از شایع‌ترین مشکلات این برند عمل‌نکردن ساب وافر است. اگر ساب وافر را در مکان‌های نامناسبی چون بالای بلندگو‌ها قرار دهید، با مشکل عمل نکردن آن مواجه می شوید. شما می‌توانید با جابجا کردن این قطعه به هنگام روشن بودن، از مکان مناسب قراردهی آن مطلع شوید.

 اگر با طی کردن موارد گفته شده، باز هم اختلال در عملکرد ساب وافر مشاهده کردید؛ به شما توصیه می‌شود حتماً به مراکز خدمات دهنده تعمیر سینما خانگی سامسونگ مراجعه کنید.

تعمیر سینما خانگی ال جی

مشکلرایج مصرف کنندگان این مارک، شنیدن صدای وزوز از بلندگوها است؛ که ممکن است به دلیل اختلال در یکی از گیرنده‌ها ایجاد شده باشد. برای تعمیر سینما خانگی ال جی بهتر است، ابتدا گیرنده مشکل دار را پیدا کنید. برای آن پس از کشیدن تمامی کابل‎های گیرنده آن را به یک ساب وافر وصل کنید.

تعمیر سینمای خانگی ال جی
تعمیر سینمای خانگی ال جی را به متخصص بسپارید.

تعمیر سینما خانگی سونی

از شایع‌ترین مشکلات دیده شده در سینمای خانگی برند سونی، می‌توان به باز و بسته شدن درب سینما خانگی، از کار افتادن بخش سی دی و نمایش پیغام و روشن نشدن آن اشاره کرد. اگر به دنبال تعمیر سینما خانگی سونی هستید؛ اصلا نگران نباشید و با تماس به یک مرکز خدمات دهنده به تعمیر سینما خانگی در محل خود بپردازید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا