ساعت پاسخگویی همه روزه از 8 الی 21

نصب کولر آبی

نصب کولر آبی

به دنبال نضاب کولر آبی هستید؟

نصاب کولر آبی هستید؟

ارائه خدمات سرمایشی در تهران ، کرج ، شیراز ، اصفهان ، مشهد ، اهواز ، رشت

نصب کولر آبی

نصب کلید کولر ایران نصب کولر آبی نقشه برق کولر ابی با خازن نصب کولر آبی نقشه سیم کشی کولر آبی با خازن نصب کولر آبی نصب خازن کولر آبی نصب کولر آبی خازن کولر ابی نصب کولر آبی طریقه نصب خازن در کولر آبی نصب کولر آبی نقشه کلید کولر جدید نصب کولر آبی نقشه کلید کولر ایران نصب کولر آبی نصب کولر آبی نصب کولر آبی کولر گازی نصب کولر آبی کولر آبی نصب کولر آبی کولر گازی اجنرال تعمیر کولر آبی نصب کولر آبی کولر آبی آبسال نصب کولر آبی کولر گازی پرتابل نصب کولر آبی تعمیر کولر گازی نصب کولر آبی کولر گازی پنجره ای نصب کولر آبی نصب کولر گازی نصب کولر آبی آبسال نصب کولر آبی کولر گازی ایستاده نصب کولر آبی کولر آبسال نصب کولر آبی خرید کولر گازی نصب کولر آبی کولر گازی کم مصرف نصب کولر آبی كولر گازي نصب کولر آبی آموزش نصب کولر گازی نصب کولر آبی آموزش تعمیر کولر گازی نصب کولر آبی تعمیرات کولر گازی نصب کولر آبی سرویس کولر گازی نصب کولر آبی ابسال نصب کولر آبی نحوه بستن کلید کولر آبی نصب کولر آبی نقشه سیم کشی کولر آبی آبسال نصب کولر آبی نصاب کولر گازی نصب کولر آبی کلید کولر نصب کولر آبی نقشه سیم کشی کولر آبی با خازن نصب کولر آبی کولر نصب کولر آبی نقشه کلید کولر آبی نصب کولر آبی خرید کولر آبی نصب کولر آبی کلید کولر آبی  نصب کولر آبی سیم کشی کولر آبی نصب کولر آبی بهترین کولر گازی نصب کولر آبی کولر انرژی نصب کولر آبی آموزش تصویری نصب کولر گازی نصب کولر آبی بهترین کولر آبی نصب کولر آبی كولر آبي نصب کولر آبی فروش کولر آبی نصب کولر آبی بهترین مارک کولر گازی نصب کولر آبی آموزش تعمیرات کولر گازی نصب کولر آبی فیلم نصب کولر گازی نصب کولر آبی کولر آبی انرژی نصب کولر آبی نقشه سیم کشی کولر آبی نصب کولر آبی فروش کولر گازی نصب کولر آبی مدار کلید کولر نصب کولر آبی عیب یابی کولر گازی اسپیلت نصب کولر آبی نصب کلید کولر نصب کولر آبی کولر گازی اینورتر نصب کولر آبی آموزش نصب اسپیلت نصب کولر آبی پمپ آب کولر آبی نصب کولر آبی آموزش کولر گازی نصب کولر آبی پمپ کولر نصب کولر آبی

 

نصب کولر آبی ، نصب خازن کولر آبی ، سیم کشی کولر آبی با استفاده از نقشه برق کولر آبی و تنظیمات پمپ آب کولر آبی ، همگی نیازمند متخصصی است که به برق ساختمان و تجهیزات کولر مسلط باشد. چرا که نصب کولر آبی توسط نصاب کولر آبی می تواند به کارایی بیشتر کولر آبی بینجامد. به منظور پیشگیری از به وجود آمدن مشکلات در زمستان و نصب کولر آبی به گونه ای بهتر، لازم است شیر آب ورودی به کولر آبی در کنار کولر قرار داشته باشد.

 

انواع کولر آبی

 

کولر آبی پرتابل ( سیار )

نصب کولر آبی

 

 

کولر آبی هوایی ( ثابت )

نصب کولر آبی

مراحل نصب کولر آبی

 1. ساختن شاسی کولر آبی
 2. نصب برزنت کولر آبی
 3.  متصل کردن کلید کولر آبی و برق در مکان مناسب
 4. متصل کردن کولر آبی به آب شهری بوسیله لوله های مخصوص
 5. نصب سرریز کولر آبی

 

ساخت شاسی کولر آبی

جهت امکان تخلیه آب و رعایت فاصله استاندارد مورد نیاز تا دهانه توزیع هوای کانال کولر آبی لازم است از شاسی استفاده شود. ابعاد شاسی به موقعیت نصب آن بستگی دارد. به منظور فرو نرفتن پایه ها در زمین لازم است زیر هر پایه یک صفحه قرار بگیرد. سپس از نبشی برای جایگاه کولر و از میله هایی جهت مهار کولر استفاده می شود. مطابق شکل زیر :

پس از بدست آوردن ابعاد کولر و ارتفاع آن و بعد از برش نبشی بصورتی جوش دهید تا براده های آهن ناشی از جوش سبب سوراخ شدن سینی کولر نشود. سپس کولر آبی را به محل نصب منتقل کنید و آن را در شاسی ساخته شده به گونه ای قرار دهید که دریچه هوای کولر به سمت کانال کولر باشد. حال کولر را از دو سمت تنظیم می کنیم. اول اینکه دهانه خروج هوای کولر آبی نباید با ورودی هوای کانال اختلاف ارتفاع زیادی داشته باشند و در درجه دوم اینکه قرار گیری کولر را به طور دقیق با سطح زمین تنظیم کنیم و با استفاده از یک تراز از صاف بودن کولر آبی مطمئن شوید.

 

نصب کولر آبی

نصب برزنت کولر آبی

سه روش برای نصب برزنت کولر آبی وجود دارد :

 • جهت پیشگیری از هدر رفت هوای خنک با استفاده از تعداد زیادی بست های پلاستیکی سرتاسر کانال را با نصب برزنت کولر آبی بپوشانید :  با استفاده از تعداد زیادی بست های پلاستیکی ، برزنت را به لبه کانال و کولر متصل کنید.
 • برزنت را بوسیله چسب به کانال اتصال و دهانه کولر بچسبانید : دهانه کولر را به اندازه 30 سانتی متر از دهانه کانال تنظیم کنید ، سپس برزنت را بلندتر بگیرید و بوسیله چسب چند منظوره و یا فوری  لبه های برزنت را 5 سانتی متر بر روی کانال و 3 سانتی متر بر روی دهانه ی کولر بچسبانید.
 • با استفاده از تسمه فولادی یا پیچک و پیچ خودکار نصب برزنت را انجام دهید : در این روش برزنت را با دقت لز زیر تسمه فولادی رد کرده و از طریق پیچ خودکار تسمه و برزنت را به دهانه و کانال کولر آبی پیچ کنید.

 

نصب کلید کولر آبی ( برق کولر )

انجام اینکار با استفاده از نقشه کلید و کولر آبی بسیار ساده است. دو سیم فاز و نول که ورودی برق ساختمان می باشند و یک کابل کولر که 4 رشته سیم در آن می باشد، بدین ترتیب که 4 رشته سیمِ کلید کولر برای پمپ، الکتروموتور، دور تند موتور و سیم چهارم نول اختصاص داده شده است. مراقب باشید که با دقت اتصال سیم ها را انجام دهید بدین منظور از نقشه و دفترچه کولر کمک بگیرید.

 

نقشه سیم کشی کولرهای آبی

بدین روش عمل کنید:

اتصال سیم فاز به شماره 1

اتصال یک سر سیم زرد به شماره 2 و سر دیگر آن به فیش ورودی پمپ واقع در بدنه کولر آبی

اتصال سیم قرمز به شماره 9 و در قسمت بدنه کولر به فیشِ دور کند ( سیم قرمز به منظور روشنن شدن و دور کند الکتروموتور می باشد )

اتصال سیم مشکی به شماره 7 و در قسمت بدنه کولر به فیشِ دور تند

اتصال سیم نول به سیم آبی و در بدنه کولر به طور مستقیم به فیش باقیمانده که در واقع نول کولر است.

نکته : در صورتی که این مرحله با دقت کافی انجام نشود ، ممکن است کولر آبی روشن نشود و در بعضی مواقع اتصالی کند. می توانید در این مرحله از راهنمایی موجود روی جعبه موجود بر روی دیواره کولر آبی برای اتصال فیوزهای مرتبط کمک بگیرید.

نصب کولر آبی

 

اتصال کولر آبی به آب شهری

شیر مخصوص کولر را به شیر آب در نظر گرفته شده برای کولر آبی ببندید و سپس شیلنگ مخصوص کولر آبی را متصل کرده و سمت دیگر را به شناور کولر آبی متصل کنید. پس ازپر شدن مخزن کولر آبی ، شناور را تنظیم نمایید تا مانع سر ریز شدن آب در پشت بام شوید.

نحوه اتصال لوله آب به کولر آّبی

ابتدا به یکسری فیتینگ یا اتصالات احتیاج داریم از جمله : مهره و گلویی برنجی 1.4 اینچی ، تبدیل برنجی 1.2 به 1.4 اینچی ، شیر 1.2 اینچی ، مغزی برنجی 1.2 اینچی، ، شیلنگ مخصوص اتصال لوله آب

روش کار :

 • بستن مغزی و شیر فلکه 1.2 به لوله آب شهری از طریق تفلون  ( این کار برای زمانی است که به هر دلیلی لازم باشد آب را قطع کنید )
 • اتصال لوله مخصوص به تبدیل 1.2 به 1.4 با استفاده از تفلون : برای اینکار باید پس از وارد کردن مهره به شیلنگ ، گلویی را حدود نیم سانتی متر عقب تر از سر شیلنگ قرار بدهید. حال سری نیم سانتی را به تبدیل وارد کرده و مهره پشت گلویی را بر روی تبدیل محکم کنید.
 • همین کار را البته اینبار بدون استفاده از تبدیل برای شناور کولر آبی در طرف کولر هم انجام دهید. در این حالت مهره های گلویی و 1.4 اینچ ، خود به راحتی بر پشت شناور بسته شده و محکم می شوند.

 

نصب کردن سرریز ( آبریز )

هدف از نصب سر ریز در کف کولر ، کنترل اندازه آب است بدین صورت که اگر آب از حد کافی بالاتر رفت ، سر ریز کند. سرریز را با استفاده از یک یک واشر آب بندی در کف کولر به راحتی می بندند. فقط مهره و واشر این اتصال را از زیر متصل کنید. بدین گونه یرریز بسته می شود.

 

نصب کردن شناور کولر آبی

وظیفه شناور قطع ورودی آب در زمانیست که آب به حد کافی به کولر آبی وارد شده است. و همین سببی است تا تنظیم شناور کولر آبی از اهمیت بالایی برخوردار باشد. قسمت تحتانی شیرها شناور کولر آبی تشکیل شده از : مهره برنجی 1.4 اینچی ، یک گلویی و یک واشر ( مهره برنجی و واشر به منظور اتصال شناور کاربرد دارند ) . شیرهای شناور را در صفحه پشتی تشتک کولر و به بدنه کولر آبی در سینی کولر نصب کنید. سپس آنها را از طریق چرخاندن توپی ، سفت کردن مهره ای و یا کج کردن میله به گونه ای تنظیم کنید که آب بیش از 1 سانتی متری سر ریز ، وارد کولر نشود تا شناور بتوانند آن را قطع کند.

 

 

 

دوس داری کولــر آبی خونه ، اصولی نصب شــه ؟

 نصب کولر آبی

09303365110

 

 

نصب کولر آبی
4.2 امتیاز از 10 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *