سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ

ساعت پاسخگویی همه روزه از 8 الی 21

سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ

سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ

به دنبال تعمیر کار شوفاژ هستید؟

تعمیرکار شوفاژ هستید؟

ارائه خدمات گرمایشی در تهران ، کرج ، شیراز ، اصفهان

 

سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ یکی از آن اتفاقات اعصاب خردکن است. گاهی در بدو ورود به منزل جدید تعمیر سوراخ شوفاژ جزو اولین اقدامات اهالی خانه می شود. آب دادن رادیاتور شوفاژ و سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ های قدیمی ما را به اقدامات اولیه ای مثل گرفتن سوراخ رادیاتور وامی دارند. اما این کار به نسبت ساده است اگر صدای تق تق رادیاتور شوفاژ نیمه شب ما را به سرچ گوگل برای یافتن فایل های ” آموزش تعویض پره شوفاژ ”  و یا ” نحوه تعویض شیر رادیاتور شوفاژ ” و حتی ” تعمیر سوراخ رادیاتور ”  وادار نکند. بنابراین گول ساختار ساده شوفاژ را نخورید چون اغلب اوقات پیدا کردن علت  آب دادن رادیاتور شوفاژ و حتی همان صدای رادیاتور شوفاژ برای آماتورها آزار دهنده و وقت گیر است. شاید برای شما هم مثل ما شنیدن تماس گیرندگانی که با صدای لرزان دنبال راهنمایی برای تعویض شیر پایین رادیاتور شوفاژ شان هستند ،طوری ناراحت کننده باشد که  انگیزه ای بشود تا مطالب و نکاتی آماده کنیم که پاسخگوی نیاز هم وطنان ما باشد.

 

برای حل مشکل سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ  شاید بد نباشد که مقداری ساختار لوله های شوفاژ را بشناسیم.

 

تعمیر سوراخ شوفاژ نیازمند این است که بدانیم در کدام نوع لوله شوفاژ مشکل ایجاد شده است.  سه نوع لوله یا دقیق تر بگوییم سه نوع شیر  به طور متداول در یک رادیاتور قابل مشاهده است. اول شیر تخلیه که معمولا برای هواگیری مورد استفاده قرار می گیرد. دوم شیر کنترل دستی که وظیفه قطع ورود و خروج آب گرم را به عهده دارد و ما با آن شوفاژ را روشن یا خاموش می کنیم. و سومین شیر lockshield valve است که شیر پایین رادیاتور است و یک بار بیشتر تنظیم نمی شود و در جهت مخالف شیر کنترل است. اغلب اوقات مشکل افراد مربوط به این شیر سوم است که در نهایت به دنبال  نحوه تعویض شیر پایین رادیاتور شوفاژ می گردند. 

 

سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ  : نکته اول

سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ

 

لوله های به کار رفته در پکیج ها از جنس های مختلفی ممکن است ساخته شده باشند . این موضوع در  سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ  اهمیت زیادی دارد . تجربه نشان داده است که لوله های گالوانیزه بدترین و کم دوام ترین جنس لوله در رادیاتور شوفاژ هستند . چون به سرعت دچار خوردگی یا پوسیدگی می شوند و تعمیر سوراخ شوفاژ در این جنس لوله ها کنده کاری و کثیف کاری زیادی در پی خواهد داشت. جنس های دیگری مثل پولیکا ، چدنی ، پلاستیک و … هر کدام کارکردها و محاسن و معایب خود را دارند. اما به نظر می رسد که بهترین جنس برای لوله ها پوش فیت باشد که از پلیمرهای جدید در بازار هستند و اگر لوله کش کار خودش را درست انجام داده باشد معمولا نیاز به تعمیر ندارند.

 

سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ  : نکته دوم

برای رفع سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ می توان از چسب های مخصوص شوفاژ استفاده کرد . گاهی مواد شیمیایی داخل لوله ها یا حرارت زیاد موجب سوراخ شدن لوله ها می شود. رسوب گرفتگی در لوله ها نیز گاهی منجر به شکستگی در لوله ها و نشتی رادیاتور شوفاژ می شود. در هنگام دیدن آب دادن رادیاتور شوفاژ لطفا همه موارد را تا حد امکان کنترل نمایید.

 

سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ  : نکته سوم

در هنگام انجام تعمیرات مورد نیاز برای رفع سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ دقت داشته باشید که این کار را با کمترین هزینه ممکن انجام دهید. برای این امر نیاز است که بدانید برخی قطعات تعمیر کردن شان هزینه بیشتری دارد تا تعویض آنها. مثلا شکستگی های روی بدنه شیر از این دسته اند. نو آن را تهیه کنید و از زحمت احتمالی آینده جلوگیری نمایید. ولی برخی قطعات مثل مشعل را نیاز ندارید تعویض کنید. با یک تعمیر کارشناسی و تخصصی دوباره مثل روز اول کار می کنند. بعضی آیتم ها هم در گروه دوم بوده اند اما چون مورد بی مهری قرار گرفته اند چنان وضع اسف باری پیدا می کنند که ناچار به تعویض آنها می شویم. بنابر این برای تعمیر سوراخ شوفاژ یا هر عیب دیگری در آن ، نزدیک ترین زمان ممکن را انتخاب کنید.

صدای تق و تق رادیاتور شوفاژ اغلب به ما می گوید که بین انشعاب ورودی و خروجی ارتباط درستی وجود ندارد . صدای خش خش رادیاتور شوفاژ  به علت وجود فشار بیش از حد در داخل رادیاتور است. در وقت تعمیر پکیج سعی کنید به تمام موارد دقت فرمایید.

اگر برای تعمیر شوفاژ مطالب بیشتری نیاز دارید به صفحه مربوط به آن مراجعه نمایید.

 

دوس داری ماشین ظرفشویی بشه مثلِ روز اولــش؟

تعمیرات

09303365110

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *