مهم‌ترین نکات تعویض شیشه اجاق گاز

تعویض شیشه اجاق گاز را در صورت شکستن آن به دلایل مختلف حتماً جدی بگیرید. این وسیله از پر مصرف‌ترین وسایل خانه است که در صورت نقص در کارکرد آن، می‌تواند در زندگی روزمره افراد اختلال ایجاد کند. بنابراین پیشنهاد می‌شود با یافتن علت شکستن شیشه اجاق گاز از رخ دادن احتمالی آن جلوگیری کنید.

  اگر در پی تعمیر یا تعویض شیشه اجاق گاز خود هستید؛ با همراهی ما در ادامه مطلب می‌توانید از عوامل تاثیرگذار بر هزینه تعویض شیشه اجاق گاز نیزعلاوه بر دلایل شکستن و نحوه تعویض شیشه مطلع شوید.

مهم‌ترین نکات تعویض شیشه اجاق گاز
حتما از تعمیرکار مجرب جهت تعویض شیشه اجاق گاز خود کمک بخواهید.

7 علت شکستن شیشه اجاق گاز

 در هنگام خرید، به خرید اجاق گاز با کیفیت دقت داشته باشید. پس از خرید و قبل از استفاده، حتما نحوه نگهداری از آن را در دفترچه راهنما به خوبی مطالعه کنید؛ تا تمامی دلایل شکستن شیشه اجاق گاز را بدانید. شما می‎‌توانید با رعایت نکات از احتمال آسیب و نیاز به تعویض شیشه اجاق گاز بکاهید.

در ادامه برای دانستن چند مورد از مهم‌ترین علت شکستن شیشه اجاق گاز را با ما همراه باشید.

  1. شکستن به دلیل پرتاب اجسام سنگین خارجی بر روی آن
  2. ایجاد ترکی هر چند کوچک بر روی صفحه
  3. تغییر دمای سریع قسمتی از شیشه به دلیل ریختن غذای داغ بر روی آن
  4. نظافت آن به روش اشتباه
  5.  شکست ناشی از نصب غیر اصولی اجاق گاز
  6.  شکستن به سبب انتقال سریع حرارت ناشی از قابلمه و تابه به شیشه
  7. استفاده از ظروف و قابلمه‌هایی با وزن بیشتر از حد مجاز بر روی صفحه

7 علت شکستن شیشه اجاق گاز
با رعایت نکات ایمنی در نگهداری از اجاق گاز خود بکوشید.

تعویض شیشه اجاق گاز

 اگر اجاق گاز آشپزخانه شما از نوع اجاق گاز فردار است؛ به شما توصیه می‌شود در مراقبت از درب شیشه ای قسمت فر بسیار کوشا باشید. درب فر اجاق گاز دلیل حساس و شیشه ای بودن این قسمت، بسیار مستعد شکستن در اثر وارد شدن ضربه هنگام برخورد وسیله‌ای سنگین یا در زمان اسباب کشی است.

اما اگر برای اشغال کمتر فضا و زیبای بیشتر آشپزخانه خود از اجاق گازهای صفحه ای استفاده می کنید؛ نگران نباشید چرا که در صورت شکستن شیشه آن تعویض شیشه اجاق گاز کار سختی نیست.

برای تعویض شیشه اجاق گاز، نصب یا سایر تعمیرات آن، توصیه می شود حتما به یک مرکز خدمات دهنده تعمیرات اجاق گاز مراجعه کرده و از یک تعمیرکار اجاق گاز جهت تعمیر آن کمک بگیرید. نصب و تعمیر اجاق گاز باید بسیار اصولی انجام گیرد و در غیر این صورت خطرات جدی به مثال آتش‌سوزی یا نشت گاز را ممکن است به دنبال داشته باشد.

اهمیت تعویض شیشه اجاق گاز
تعویض شیشه اجاق گاز را به متخصصین این کار بسپارید.

نحوه تعویض شیشه اجاق گاز

 در ابتدا بهتر است در صورتی که دانش کافی نسبت به خرید شیشه اجاق گاز را ندارید؛ با مراجعه به یک مرکز خدمات دهنده از تعمیرکار اجاق گاز بخواهید شما را در خرید شیشه مناسب دستگاه، شما را راهنمایی کند .

توجه داشته باشید که شیشه جدید را با بالاترین کیفیت تهیه کنید؛ تا از احتمال نیاز دوباره به تعویض شیشه اجاق گاز خود بکاهید. در کنار آن به یاد داشته باشید که اندازه شیشه‌ای که تهیه می کنید متناسب با سایز وسیله شما باشد.

شیوه تعویض شیشه اجاق گاز
انتخاب شیشه با کیفیت شمارا از هزینه دوباره جهت تعویض شیشه اجاق گاز نجات می‌دهد.

 هزینه تعویض شیشه اجاق گاز

 از عوامل اثرگذار بر هزینه تعویض شیشه اجاق گاز می‌توان به نوع اجاق گاز، برند، کیفیت شیشه انتخابی، اندازه شیشه و هزینه نصب آن اشاره کرد. بهتر است که در همان ابتدا به خرید اجاق گاز با کیفیت اقدام کنید؛ تا احتمال آسیب و نیاز به تعمیر اجاق گاز کاهش یابد.

 در کنار عوامل اثر گذار دستمزد تعمیرکار نیز بر هزینه برآورد شده اضافه می‌شود. این دستمزد بسته به میزان خرابی اجاق گاز و خدماتی که شما از او درخواست می کنید می‌تواند متفاوت باشد.

عوامل موثر بر هزینه تعویض شیشه اجاق گاز
کیفیت شیشه انتخابی بر هزینه تعویض شیشه اجاق گاز تاثیر بسیاری می‌گذارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا