عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

ساعت پاسخگویی همه روزه از 8 الی 21

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

به دنبال تعمیر کار پکیج هستید؟

تعمیرکار پکیج هستید؟

ارائه خدمات گرمایشی در تهران ، کرج ، شیراز ، اصفهان

 

 

گاه برای عیب یابی پکیج ایران رادیاتور به مشکل بر می خوریم . گاهی سنسور شعله پکیج ایران رادیاتور به زحمتمان می اندازد و گاه چشمک زدن چراغ پکیج ایران رادیاتور روی اعصاب می رود.شاید  اگر درحوصله و وقتتان نمی گنجید که کاتالوگ پکیج ایران رادیاتور را چک کنید ، گوگل را باز کنید و عبارت تعمیر پکیج ایران رادیاتور را سرچ کنید و به دنبال جوابی برای علت صدای پکیج ایران رادیاتور  خودتان بگردید. به هر حال با هر نیتی که به دنبال عیب یابی پکیج ایران رادیاتور باشید شاید ما بتوانیم در حل مساله تعمیر پکیج در کنار شما باشیم و کمی از مشکلاتتان کم کنیم.

 

در ابتدای کار شاید بد نباشد کمی راجع به پکیج های ایران رادیاتور بدانید. این پکیج ها از نظر مدار آب گرم به دو دسته کلی تقسیم بندی میشوند:

 

اول آنهایی که فقط یک مبدل دارند و دوم آنهایی که دو مبدله هستند. فرآیند گرمایش آب در هر دو مدل یکسان است و بر اساس به چرخش انداختن آب در مدار بر اساس دمای آب کار می کنند.

 

یکی از نکاتی که در تعمیر پکیج ایران رادیاتور و عیب یابی آنها باید به ان توجه داشت این است که لیست ارورهای هر دستگاه و هر برند خاص همان است و ممکن است در بقیه پکیج ها به این شکل نباشد .بنابراین مثلا ارور e81 پکیج ایران رادیاتور را فقط شاید در پکیج های همان مدل ببینید. در نتیجه بهترین مرجع رفع عیب هر دستگاه کاتالوگ همان دستگاه است.

 

در زیر به برخی عیوب پیش آمده در پکیج ایران رادیاتور اشاره می کنیم:

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور - فن پکیج

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

شماره یک : فن پکیج روشن نمی شود.

 

این مورد بسیار رایج است. در حالت عادی فن باید به سهولت و روانی بچرخد. اگر متوجه عدم چرخش فن شدید ، در اولین اقدام از عدم رسوب گرفتگی و نرم بودن چرخش پره ها اظمینان حاصل کنید و دقت کنید مانع چرخش پره ها نشده باشد. چنانچه هیچکدام از موارد گفته شده نبود باید برق وردی به فن را چک کرد و از وصل بودن سوکت برق مطمئن شد. گاهی هم سوختگی فن علت اصلی روشن نشدن آن است و بایذ برای تعویض آن با سرویسکار مربوطه تماس گرفت.

 

تعمیر پکیج ایران رادیاتور

شماره دو: مشعل خاموش می شود.

 

در حالت عادی مشعل با تشخیص دمای احتراق اولیه روشن می شود . چنانچه الکترود یونیزاسیون شعله را شناسایی نکند در مدت زمان کوتاهی کمتر از 8 ثانیه مشعل خاموش می شود و پکیج ارور می دهد .  از زمان شروع شدن شعله تا گرم شدن الکترود به یک مدت زمان برای تشخیص شعله نیاز است. در اول کار این زمان بیشتر است اما هر چه از مدت روشن روشن مشعل میگذرد این زمان کمتر می شود. بنابراین کنترل دمای پکیج می تواند از خاموش شدن مشعل جلوگیری کند. یک دمای مینیمم برای این کار وجود دارد که باید به آن دقت داشت: دمای 4 + 102. اگر دما کمتر یا بیشتر از این حد باشد . بیشتر شدن دما از این حد منجر به خاموشی پکیج و مشعل می شود.

 

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

شماره سه: چراغ پکیج چشمک زن است.

 

یکی از برنامه های پکیج جلوگیری از یخ زدگی آب در لوله ها است. یک دمای مرزی برای این قابلیت در برد الکترونیک دستگاه تعریف شده است که حدود 7 درجه سانتیگراد است. به محض اینکه دما به پایین تر از این دما برسد پمپ برایجلوگیری از رکود  آب فعال می شود و در صورت رسیدن آب به 4 درجه آب شروع به گرم شدن می کند. چراغ چشمک زن پکیج دو پیغام ممکن است داشته باشد : اول اینکه سنسور مدار شوفاژ درست کار نمی کند. دوم اینکه برد الکترونیک دستگاه دچار مشکل شده است و باید نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کرد.

 

تعمیر پکیج ایران رادیاتور

شماره چهار: فن خود به خود روشن می شود.

 

پرشر سوئیچ هوا ممکن است در این مشکل دخیل باشد. پرشر از یک طرف به فن و از سمت دیگر به برد الکترونیک پکیج وصل می شود. اگر این قطعه خراب باشد . گاهی نیز دو شیلنگه کردن پرشر سوئیچ هوا مشکل را برطرف می کند به شرط آنکه دستگاه قابلیت اتصال دو شیلنگ موازی را داشته باشد.

گاهی نیز اشکال ربطی به پرشر هوا ندارد و باید لوله ها و ونتوری را چک کرد که دچار رسوب و گرفتگی نشده باشند.

 

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

شماره پنج:  پکیج خاموش است اما فن دارد کار می کند.

 

پرشر سوئیچ هوا با کنترل اختلاف فشاری که فن دستگاه ایجاد می کند شروع به کار می کند. در صورتیکه این اختلاف فشار ایجاد نشود پکیج خاموش شده و پکیج ارور می دهد . ولی فن برای بسته نگه داشتن مسیر پرشر هوا روشن می ماند . بنابراین در صورت دیدن چنین مشکلی  فن دستگاه را به روشی که در بالا گفته شد چک کنید.

دوس داری پکیج ، بشه مثلِ روز اولــش؟

شارژ گاز کولر گازی سامسونگ

09303365110

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *