نکاتی در رابطه با قفل کودک تلویزیون و روش حذف آن

 قفل کودک تلویزیون از سال 1999 با هوشمندتر شدن تلویزیون‌ها اهمیت زیادی برای والدین کودکان خردسال دارد. در کنار آن عده ای از افراد با بزرگتر شدن فرزندانشان در پی حذف قفل کودک تلویزیون هستند؛ تا محدودیت‌های اعمال کرده خود را کاهش دهند.

بعضی از افراد نیز که پسورد قفل کودک تلویزیون خود را فراموش کرده‌اند، مجبور به ریست کردن تلویزیون خود می‌شوند. اگر شما نیز از این دسته از افراد هستید اصلا نگران نباشید؛ چرا که ما در ادامه نحوه ریست کردن تلویزیون ال جی را نیز برایتان شرح می دهیم.

مهم‌ترین نکات قفل کودک تلویزیون
با انجام اقداماتی چون فعال کردن قفل کودک تلویزیون موجب اقزایش امنیت فرزندان خود شوید.

اهمیت قفل کودک تلویزیون

آسان‌تر شدن دسترسی به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، علاوه بر مزیت‌هایی که برای مصرف کنندگان فراهم آورده و موجب نگرانی والدین در ارتباط با امکان دسترسی کودکان به فضاها و محتواهای غیر اخلاقی برای کودکان شده است. چرا که محتوای نامتناسب با سن کودک، موجب آسیب‌های روحی روانی برای کودکان شده و ممکن است این آسیب‌ها در روند رشد طبیعی آن‌ها اختلال ایجاد کند.

تولیدکنندگان تلویزیون‌های هوشمند برای رفع این نگرانی مصرف کنندگان با تعبیه قطعه ای به نام v-chip در این دستگاه‌ها، امکان قفل کودک تلویزیون را به این دستگاه‌ها افزوده‌اند. با استفاده از این قابلیت والدین امکانات مختلف تلویزیون را با یک کد ۴ رقمی برای کودکان محدود می‌کنند.

روش آسان فعال کردن قفل کودک تلویزیون
فعال کردن قفل کودک تلویزیون موجب افزایش امنیت خاطر والدین خواهد شد.

مراحل حذف قفل کودک تلویزیون

  1. بر روی ریموت خود دکمه menu را پید کرده و با فشار دادن آن، menu تلویزیون خود را مشاهده کنید.
  2. در menu پس از انتخاب گزینه options لیستی به شما نمایش داده می‌شود.
  3. از آن لیست گزینه v-chip  یا lock child را انتخاب کنید.
  4. پس از آن با انتخاب گزینه remove child lock باید کد 4 رقمی را که قبلا برای فعال کردن قفل کودک تلویزیون استفاده می‌کردید را وارد کنید.
  5. در آخرین مرحله پس از طی مراحل بالا شما به حذف قفل کودک تلویزیون خود پرداختید. با زدن گزینه exit یا back می‌توانید از menu خارج شوید.

آسان‌ترین روش حذف قفل کودک تلویزیون
با طی مراحل بالا به آسانی به حذف قفل کودک تلویزیون خود بپردازید.

فراموش کردن کد قفل کودک و ریست کردن تلویزیون

اگر شما نیز از آن دسته از افرادی هستید که از قفل کودک تلویزیون جهت محافظت کودکان خود استفاده می‌کنند؛ اما کد 4 رقمی آن را فراموش کرده‌اید؛ باید به شما بگویم که تنها راه ممکن برای شما غیرفعال کردن قفل کودک تلویزیون است که برای آن باید به ریست کردن تلویزیون خود بپردازید.

پس از ریست کردن تلویزیون شما می‌توانید با انتخاب رمزی جدید، دوباره قابلیت قفل کودک تلویزیون خود را فعال کنید. در بعضضی از دستگاه‌ها هنگام فراموش کردن کد، استفاده از کدهای 0000 یا 7777 و در صورت نگرفتن جواب کد 0325 ، می‌تواند به شما کمک کند و از ریست کردن دستگاه شما جلوگیری کند.

مراحل ریست کردن تلویزیون LG
ممکن است در صورت فراموش کردن پسورد قفل کودک تلویزیون مجبور به ریست کردن تلویزیون خود شوید.

ریست کردن تلویزیون LG

اگر شما از تلویزیون برند LG استفاده می‌کنید و پسورد قفل کودک تلویزیون خود را فراموش کرده اید؛ لازم به ذکر است که شما برای ریست کردن تلویزیون LG خود نمی‌توانید به سادگی سایر برندهای تلویزیون عمل کنید.برای ریست کردن تلویزیون LG باید از ریموت کنترل مخصوصی استفاده کنید که دارای قابلیت منوی مخفی بر روی این مدل دستگاه‌ها است و تنها در دسترس مراکز خدمات دهنده و تعمیرکاران تلویزیون قرار دارد.

 برای استفاده از این ریموت کنترل‌ها حتما به یک مرکز معتبر تعمیرات تلویزیون مراجعه کنید و از فردی متخصص بخواهید تا مشکل شما را برطرف کند. بنابرین به مصرف کنندگان این برند توصیه می‌شود که پسورد قفل کودک تلویزیون خود را با  دقت انتخاب کنند. آن را در مکانی یادداشت یا به فردی مطمئن بگویند؛ تا در هنگام فعال کردن یا حذف قفل کودک تلویزیون به مشکل برنخورند.

در صورت در اختیار داشتن کنترل مادر، شما می‌توانید با فشار دادن دکمه INSTOP و وارد کردن رمز 0000 یا 0413 دستگاه خود را ریست کنید. به یادداشته باشید که پس از زدن این کد دستگاه شما خاموش می‌شود و شما پس از روشن کردن مجدد آن می‌توانید تنطیمات آن را انجام دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا