ساعت پاسخگویی همه روزه از 8 الی 21

تعمیر تلویزیون

تعمیر تلویزیون

به دنبال تعمیر کار تلویزیون هستید؟

تعمیرکار تلویزیون هستید؟

تعمیر تلویزیون در تهران ، شیراز

تعمیر تلویزیون

تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون سامسونگ تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون سامسونگ تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون پاناسونیک تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون در منزل تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون ال جی تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون قدیمی تعمیر تلویزیون تعمیرات ال جی تعمیر تلویزیون تعمیرات ال سی دی تعمیر تلویزیون عیب یابی تلویزیون سامسونگ تعمیر تلویزیون خرابی تلویزیون ال جی تعمیر تلویزیون تعمیر ال ای دی تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون ال سی دی تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون سونی قدیمی تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون سامسونگ در منزل تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون ال ای دی سامسونگ تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون ال سی دی سامسونگ تعمیر تلویزیون تعمیر کنترل تلویزیون تعمیر تلویزیون تعمیر ال سی دی سامسونگ تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون ال جی تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون سامسونگ تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون قدیمی تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون در منزل کرج تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون سامسونگ کرج تعمیر تلویزیون تعمیرات ال سی دی تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون سامسونگ تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون پاناسونیک تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون در منزل تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون ال جی تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون قدیمی تعمیر تلویزیون تعمیرات ال جی تعمیر تلویزیون تعمیرات ال سی دی تعمیر تلویزیون عیب یابی تلویزیون سامسونگ تعمیر تلویزیون خرابی تلویزیون ال جی تعمیر تلویزیون تعمیر ال ای دی تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون ال سی دی تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون سونی قدیمی تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون سامسونگ در منزل تعمیر تلویزیون تعمیر تلویزیون ال ای دی سامسونگ تعمیر تلویزیون

 

تعمیر تلویزیون حرفه ای تخصصی است بنابراین لازم است کار تعمیر تلویزیون را به یک تعمیر کار با تجربه و حرفه ای سپرد، با این وجود گاهی افراد به دنبال کسب اطلاعاتی در باب علت و نوع خرابی تلویزیون و در حالت کلی عیب یابی تلویزیون هستند ، تا علاوه بر بالا بردن سطح اطلاعات فنی شان ، در صورتی که از قبل پیشینه ای فنی داشته باشند خودشان دست به کار تعمیر تلویزیون در منزل و یا تعمیر تلویزیون قدیمی شوند. با این همه توصیه ما این است که برای تعمیرات فنی تلویزیون ، صحیح ترین راه را انتخاب کرده و تعمیر تلویزیون از هر برندی را مثلا تعمیر تلویزیون سامسونگ ، تعمیر تلویزیون سونی ، تعمیر تلویزیون پاناسونیک ، تعمیر تلویزیون ال جی و … را به یک تعمیر کار متخصص در زمینه  تعمیر تلویزیون بسپارید. لازم به ذکر است که بیشترین آمار خرابی های تلویزیون مربوط به دو برند سامسونگ و ال جی می باشد .

 

 

در این پست قصد داریم اطلاعاتی کلی از خرابی ها ، عیب یابی تلویزیون و روش های تعمیر تلویزیون را به شما ارائه دهیم.

 

اصولاً تلویزیون ها به مشکلات زیر دچار می شوند :

1. ایراد در پنل

خرابی پنل ، بزرگترین خرابی تلویزیون محسوب می شود که به اشکال زیر خود را بروز می دهد :

 

  • بهم ریختگی ، اختلال و پرش در تصویر :

این بهم ریختگی ها معمولاً بر اساس یک قاعده منظم فیزیکی شکل می گیرد و تنها راه حل آن تعویض پنل است.

 

  • کم نور بودن و سیاه شدن تمام و یا قسمتی از تصویر :

2 راه برای حل این مشکل وجود دارد : یا باید پنل را به کلی عوض کرد ( مشروط به این که قطعات یدکی کمیاب آن را بتوان گیر آورد) و یا اینکه تعمیرکار تلویزیون ، تخصص تعویض BackLight پنل را داشته باشد و فقط این قطعه را عوض کند. در نهایت برای اطمینان بیشتر برد اینورتر را هم چک کرده و در صورت نیاز تعویض نمایید.

 

  • وجود خط افقی و عمودی در تصویر :

این مورد از شایعترین خرابی تلویزیون  است.  این مشکل به علت استفاده طولانی مدت و در پی آن گرمای بالا می تواند به وجود بیاید . در تمام نمایشگرها از جمله لپ تاپ ، مانیتور و تلویزیون ، به کاربردن پنل های کم کیفیت امکان خرابی پنل را بیش از پیش افزایش می دهد و فقط تعویض پنل است که می تواند شما را از شر این خط آزار دهنده رها کند.

 

تعمیر تلویزیون

 

  • وجود یک یا چند هاله غیر عادی و بهم ریختگی رنگها :

این مشکل به Liquid پنل برمی گردد . در این مورد نیز تنها راه حل تعویض پنل است .

 

  • روشن ماندن پیکسل و ایراد در فیلتر آن :

این مشکل زمانی پیش می آید که یک یا چند پیکسل به صورت همزمان کارایی خود را از دست بدهند و مدام با نور سفید روشن باشند. این مورد را می شود با تعویض پنل حل کرد.

 

  • سوختگی پیکسل :

پیکسل سوخته به حالتی گفته می شود که پیکسل هایی که تحت کنترل ترانزیستورها هستند، به هر دلیلی به حالت خاموش در آیند. حواستان باشد این مشکل با فشار سوزن نه تنها حل نمی شود بلکه باعث تشدید وضعیت هم می شود. براساس یک استاندارد جهانی تنها پنل هایی با 3 پیکسل سوختگی و یا بیشتر مشمول تعمیرات رایگان می باشند.

 

بیشترین و کمترین مشکلات پنل در کدام مدل از تلویزیون به وجود می آید ؟

تکنولوژی های جدیدی همچون OLED و SUHD  کمتر دچار این مشکل می شوند. اما تلویزیون های پلاسما ، بیشترین آمار خرابی پنل و وجود هاله تصویر را نسبت به دیگر مدل ها دارند . برای جلوگیری از این مشکلات در پلاسما ، رعایت نکاتی در راه اندازی اولیه آن الزامی است از جمله اینکه در 2 روز اول نور و رنگ تصویر را حتی کمتر از حالت استاندارد خود تنظیم کنید . و دیگر اینکه مانع از این شوید که یک تصویر ثابت بیش از 20 دقیقه نمایش داده شود.

 

2. برفکی شدن تصویر :

این مشکل که معمولاً در تلویزیون های با گیرنده ی آنالوگ به وجود می آید به دلیل خرابی تیونر و یا آنتن تلویزیون است.

 

3. تصویر بی صدا :

این ایراد مربوط به BackLight پنل ، برد مین و بلندگو است . بهتر است برای  رفع این مشکل ، تنظیمات تلویزیون خود را تغییر ندهید و در اولین فرصت با تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید. ( این ایراد در تلویزیون های ال ای دی کمتر دیده می شود)

 

 4. وارونگی در تصویر:

 عدم تنظیمات و یا خرابی فریمور مادر برد باعث این خرابی است.

 

 5. نوسان برق

تمام مدل های تلویزیون و در حالت کلی تر تمام دستگاههای صوتی تصویری به نحوی دچار این مشکل می شوند . بسته به شدت نوسانات این مشکل می تواند به کلی برد و Assy Power را از کار انداخته و یا حداقل بخش قابل توجهی از آن را معیوب کند. پس یا استفاده از محافظ برق های معتبر را جدی بگیرید و یا اینکه ریسک هزینه بالای تعمیرات را در اینگونه موارد بپذیرید.

 

 6. خاموش و روشن شدن لحظه ای تلویزیون پس از شروع به کار:

 در اغلب اوقات این ایراد از ضعف پنل ناشی می شود . اما گاهی هم پیش می آید که مشکل از مین برد باشد .

 

 7. خاموش شدن خود به خود تلویزیون :

عامل این مشکل اکثرا نوسان برق یا خرابی برد تغذیه است. احتمال بروز این مشکل به دلیل نقص در مین برد تلویزیون های جدید ( که با ولتاژ های بسیار پایین کار می کنند ) وجود دارد. یا اینکه دستگاههای ورودی به تلویزیون معیوب بوده است که منجر به سوختگی cpu تلویزیون شده است . در هر دو مورد نیاز است که مین برد تعویض شود.

 

 8. خاموش و روشن شدن لحظه ای تلویزیون پس از شروع به کار:

 در اغلب اوقات این ایراد از ضعف پنل ناشی می شود . اما گاهی هم پیش می آید که مشکل از مین برد باشد .

9. پاک شدن برنامه تلویزیون:

اگر در استفاده از فلش و اتصال آن به تلویزیون دقت کافی را نداشته باشیم ،  امکان ورود ویروس به سیستم و صدمه زدن به برنامه های تلویزیون وجود دارد. این مشکل با برنامه ریزی مجدد آی سی قابل حل است .

 

 10. گرد و غبار

نشست گرد و غبار یکی از مشکلات شایع تلویزیون های امروزی است که منجر به ایجاد حرارت و یا اتصال کوتاه می شود. مدل هایی که فن خنک کننده دارند بیشتر به این مشکل دچارند. پس لازم است که مرتباً بوسیله پمپ باد گرد و غبار را از درون تلویزیون تمیز کنید.

 

 11. WI-FI

اگر تلویزیون به درستی به اینترنت وصل نمی شود و یا اتصال آن دچار قطعی های متعدد است ، لطفا  Firmware را از طریق منوی آن آپدیت کنید. اگر مشکل همچنان باقی بود بایستی سخت افزار WI-FI  تعویض شود.

 

تعمیر تلویزیون

علاوه بر موارد بالا در مواردی نظیر خیس شدن پنل LED یا LCD (در این مواقع بایستی بلافاصله تلویزیون را خاموش کرد) و یا برخورد یک شیء تیز به صفحه تلویزیون پیشنهاد می شود که با یک تکنسین متخصص در زمینه تعمیر تلویزیون ال ای دی و یا ال سی دی تماس بگیرید.

 

دوس داری تلویــزیون خونه بشه مثلِ روز اولـــش ؟

تعمیرات

 09303365110

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
با اپلیکیشن راحت تره!

دریافت اپلیکیشن
×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن »» برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.