مهم ترین نکات تراز کردن ماشین لباسشویی

تراز کردن ماشین لباسشویی به کار کرد حداکثر دستگاه شما بیشترین کمک را می‌کند. این وسیله از پراستفاده‌ترین وسیله‌ها در هر خانه‌ای است. لرزش، تولید صدا یا کد خطای ناشی از تراز نبودن آن موجب کاهش بازده و نگرانی مصرف کنندگان می‌شود.

 اگر به دنبال تراز کردن ماشین لباسشویی LG هستید اصلا نگران نباشید؛ زیرا لرزه گیری ماشین لباسشویی این برند نیز همانند سایر برندها انجام می‌شود. ما در ادامه به آموزش نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی با آسان‌ترین مراحل را می‌پردازیم پس با ما همراه باشید.

تراز کردن ماشین لباسشویی در خانه
با طی مراحل زیر به سادگی در منزل به تراز کردن ماشین لباسشویی خود بپردازید.

 8 نکته جهت آموزش نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی

 تراز نبودن ماشین لباسشویی ممکن است علاوه بر آسیب رساندن به خود دستگاه و موجب آسیب دیدن دیواره‌های اطراف یا کف زیر دستگاه نیز شود؛ که در طولانی مدت موجب افزایش هزینه تعمیرات می‌شود. لذا اقدام برای تراز کردن ماشین لباسشویی بسیار ضروری است.

 تراز نبودن پایه‌های دستگاه، ناصاف بودن زمین زیر دستگاه، ساییدگی یا خوردگی نوارهای لرزش گیر ماشین لباسشویی از دلایل لرزش و تراز نبودن این دستگاه است. آسان‌ترین مراحل آموزش نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی به شرح زیر است.

 بررسی سطح زیرین دستگاه

 در اولین مرحله به شما پیشنهاد می‌شود که سطح زیرین دستگاه خود را چک کنید؛ تا اگر قطعه یا شیئی کوچک زیر لباسشویی شما مانده باشد و باعث لرزش آن شود؛ را پیدا کنید و مشکل تراز نبودن دستگاه خود را حل کنید.

 کنترل تراز بودن ماشین لباسشویی

 شما با قرار دادن دستگاه تراز بر روی وسیله خود می‌توانید از تراز بودن یا نبودن آن مطلع شوید. نحوه کار این دستگاه به گونه ای است که در صورت مشاهده حباب‌ها در مرکز آن نشانه تراز بودن وسیله شما است. اگر مشاهده کردید حباب‌ها در اطراف لوله قرار گرفتند، باید فوراً به تراز کردن ماشین لباسشویی خود اقدام کنید.

آموزش نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی
استفاده از وسیله تراز حین تراز کردن ماشین لباسشویی خود فراموش نکنید.

 پیچ ترنسیت

 این پیچ وظیفه نگهداری لباسشویی را در طول حمل و نقل بر عهده دارد؛ اما باز نکردن آن هنگام قرار دادن دستگاه در جای خود موجب تراز نبودن آن می‌شود.  لذا اگر متوجه لرزش در دستگاه خود شدید از باز بودن پیچ ترنسیت پس از قرار دادن اطمینان حاصل کنید.

تراز کردن ماشین لباسشویی LG
باز کردن این پیچ را پس از جابه جایی فراموش نکنید.

 لگن لباسشویی

 حتماً به محکم بودن لگن دستگاه خود توجه کنید. اگر شما لرزه گیری ماشین لباسشویی را انجام داده اید؛ حتماً پس از آن لگن آن را محکم کنید زیرا تراز نبودن طولانی مدت دستگاه ممکن است موجب شل شدن لگن دستگاه شما نیز شود.

 باز کردن ضامن قفل پایه

 ضامن به صورت پیچ مسئول بالا و پایین کردن پایه‌ها و تغییر ارتفاع آن‌ها است. قبل از تراز کردن ماشین لباسشویی بوش مانند سایر برندها ضامن آن را باز کنید.

مهم ترین نکات جهت تراز کردن ماشین لباسشویی
باز کردن و در انتها بستن این پیچ را جهت تنظیم فرتموش نکنید.

 پایه‌های جلویی لباسشویی

 برای تراز کردن دو پایه جلوی دستگاه می‌توانید با کمک یک انبردست پیچ تراز پایه‌ها را ،در صورت بلند بودن، در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید. نزدیک‌تر شدن دستگاه به زمین باعث کاهش لرزش آن می‌شود. با هر تغییر کوچک به وسیله دستگاه تراز از تراز بودن آن چک کنید؛ چرا که گاهی یک تغییر کوچک موجود و تراز بودن دستگاه می‌شود.

 گاهی مدل لباسشویی‌ها آنقدر قدیمی است که پیج تراز ندارند. ما در آموزش نحوه تراز کردن لباسشویی به شما پیشنهاد می‌دهیم در این صورت از پدهای مخصوص ضد لرزش، یک تکه چوب یا مقوای ضخیم جهت تراز کردن دستگاه خود استفاده کنید. در پایان کار اطمینان حاصل کنید که لباسشویی شما از جلو و عقب تراز باشد.

آسان‌ترین روش تراز کردن ماشین لباسشویی
شما می‌توانید با یک قطعه چوب به تراز کردن پایه‌های لباسشویی خود بپردازید.

پایه‌های عقبی لباسشویی

 تنظیم پایه‌های جلو به صورت خودکار تنظیم می‌شوند. اما اگر در دستگاه شما این اتفاق نیفتاد باید پایه‌های عقبی آن را با آچار باز کنید و آن را به صورت دستی تنظیم کنید. استفاده از پایه‌های جایگزین در صورت آسیب دیدن پایه‌ها برای تراز کردن لباسشویی LG ضروری است.

بستن ضامن قفل

با بستن ضامن قفل لباسشویی از ثابت ماندن پایه‌ها، حرکت نکردن دستگاه و خارج نشدن آن از حالت تراز مطمئن شوید.

 تراز کردن ماشین لباسشویی ال جی

 هنگام استفاده از ماشین لباسشویی LG حجم لباس‌های خود را متناسب با محفظه دستگاه خود تنظیم کنید. حجم لباس‌ها باید مقداری از ظرفیت دستگاه کمتر باشد. در صورت زیاد بودن آن‌ها می‌توانید لباس‌ها را به چند دسته جهت شستشو تقسیم کنید؛ چرا که یکی از دلایل خارج شدن لباسشویی از حالت تراز حجم بسیار زیاد لباس‌های درون آن است.

شما برای تراز کردن ماشین لباسشویی ال جی می‌توانید مانند سایر برند‌ها مثل بوش یا سونی مطابق مراحل آموزشی گفته شده پیش بروید و به راحتی مشکل لباسشویی خود را برطرف کنید.

 سخن پایانی

 اگر با خواندن آموزش نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی نتوانستید مشکل دستگاه خود را برطرف کنید. توصیه می‌شود حتماً با مراجعه به یک مرکز خدمات دهنده، از یک تعمیرکار ماشین لباسشویی کمک کن کمک بخواهید تا به صورت اصولی به تراز کردن ماشین لباسشویی شما بپردازد.

تراز کردن ماشین لباسشویی توسط تعمیرکار ماشین لباسشویی
تعمیرکا ماشین لباسشویی جهت تراز کردن ماشین لباسشویی شما کمک بسیاری می‌کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا