چگونه به تعمیر ماشین لباسشویی خود بپردازم؟

تعمیر ماشین لباسشویی و خرابی آن از بزرگترین مشکلاتی است که ذهن مصرف کنندگان را به خود درگیر می‌کند؛ چرا که این دستگاه از پراستفاده‌ترین وسیله‌ها در هر خانه‌ای است. پس سرویس و نگهداری ماشین لباسشویی خود را جدی بگیرید؛ چرا که با هر بار خرابی ماشین لباسشویی، مجبور به پرداخت هزینه‌هایی جهت تعمیر و عیب یابی وسیله خود هستید.

در ادامه با ما همراه باشید تا به آسانی علت خرابی ماشین لباسشویی ال جی خود را بیابید و به رایگان نحوه تعمیر ماشین لباسشویی را فرا بگیرید. قابل توجه است که بدانیم اگر دانش کافی به تعمیر آن نداشتید؛ از دستکاری و جابجایی قطعات بپرهیزید و با کمک یک متخصص به تعمیر ماشین لباسشویی در تهران اقدام کنید.

نحوه تعمیر ماشین لباسشویی
راه‌های تعمیر ماشین لباسشویی را به آسانی فرا بگیرید.

5 دلیل رایج نیاز و ماشین لباسشویی به تعمیر و نحوه تعمیر آن

 از دلایل خرابی ماشین لباسشویی می‌توان به لرزش لغزش، صدای بلند دستگاه، تخلیه نکردن ماشین لباسشویی، عدم شستشوی مناسب، عدم آبکشی و خشک کردن لباس‌ها، باز نشدن درب آن و در آخر روشن نشدن دستگاه اشاره کرد. در ادامه به توضیح رایج‌ترین علل خرابی ماشین لباسشویی و نحوه رفع آن می‌پردازیم.

لرزش و لغزش

 لرزش و لغزش ماشین لباسشویی از سطح به دلیل تراز نبودن پایه‌های دستگاه و یا نصب آن در جای نامناسب ایجاد می‌شود، که با تراز کردن پایه‌های آن و یا انتقال ماشین لباسشویی به مکانی مناسب می‌توان به رفع این مشکل اقدام کرد.

سر و صدای زیاد به هنگام شستشو و خشک کردن

 این مشکل ممکن است به دلیل شکستگی پره‌های پلاستیکی پمپ‌تخلیه صورت گرفته باشد؛ که برای تعویض این قطعه باید از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بخواهید تا به تعمیر ماشین لباسشویی در خانه شما بپردازد.

 از دیگر دلایل ایجاد سروصدا می‌توان به گیر کردن شئ کوچکی در محفظه لباسشویی (درام) اشاره کرد. که در این صورت شما به تنهایی با چک کردن درام می توانید به رفع آن بپردازید.

عدم تخلیه آب

عدم تخلیه آب در لباسشویی را می توان از علت خرابی ماشین لباسشویی دانست؛  که ممکن است به دلیل حجم زیاد لباس درون محفظه باشد. این لباس ها با گیر کردن در خروجی دستگاه جلوی تخلیه آب را میگیرند.

 برای حل این مشکل شما می توانید با زدن چند ضربه به کنار درب آن و باز کردن دریچه پایین لباسشویی، به تخلیه آب جمع شده بپردازید. سپس با چرخاندن تایم موجب ادامه کار دستگاه خود شوید.

آسان‌ترین راه تعمیر ماشین لباسشویی
دقت کنید حجم لباس متناسب با حجم محفظه لباسشویی باشد.

کار نکردن محفظه داخلی (درام)

 این مشکل می‌تواند خبر از سوخته شدن موتور، پاره شدن تسمه، سوختن برد کنترل کننده یا شل شدن بازوهای لباسشویی باشد. در صورتی که شما علم کافی به تشخیص عیب، تعویض یا تعمیر این قطعات ندارید؛ هرگز سرخود عمل نکنید و از یک تعمیرکار حرفه ای جهت تعمیر ماشین لباسشویی در محل خود کمک بخواهید.

باز نشدن درب ماشین لباسشویی

 ماشین لباسشویی ال جی مانند سایر برندها با داشتن مکانیزم باز نشدن درب، موجب امنیت جانی کودکان حین فعالیت دستگاه می‌شود. اما این عمل ممکن است به دلایلی چون تمام نشدن چرخه شستشو نیز ایجاد شده باشد؛ که برای آن بهتر است ابتدا ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس دوباره باز شدن درب را امتحان کنید. در صورت باز نشدن، تایمر را به مراحل قبل برگردانید.

 اگر از اتمام شستشو اطمینان دارید و باز هم درب دستگاه باز نمی‌شود؛ می توانید با زدن چند ضربه و تخلیه آب آن دوباره تایمر را برای انجام مراحل آخر تنظیم کنید. اگر پس از طی تمامی مراحل گفته شده مشکل برطرف نشد؛ حتما از یک متخصص خبره جهت تعمیر ماشین لباسشویی در تهران جهت رفع آن کمک بگیرید.

مهم‌ترین علت خرابی ماشین لباسشویی
ممکن است خرابی لولاها باعث باز نشدن درب لباسشویی شما شده باشد.

سرویس و نگهداری ماشین لباسشویی

به شما توصیه می‌شود جهت حفظ سلامت دستگاه خود و پیشگیری از آسیب جدی به قطعات آن، در صورت بروز هر مشکلی سریعاً به حل آن اقدام کنید؛ چرا که در صورت رفع نکردن خرابی یک قطعه، خرابی آن می تواند به سایر قطعات نیز آسیب وارد کند.لذا چک کردن سلامت قطعات را هر ۶ ماه یکبار در سرویس ماشین لباسشویی فراموش نکنید.

رعایت نکاتی چون جلوگیری از ورود اشیا ریز به لباسشویی، جرم گیری آن، حجم لباس مناسب جهت شستشو با دستگاه، تنظیم دقیق نحوه شستشوی لباس‌ها متناسب با جنس آن‌ها در دستگاه و نصب ماشین لباسشویی در جای مناسب برای نگهداری ماشین لباسشویی امری ضروری است.

اهمیت سرویس و نگهداری ماشین لباسشویی
سرویس و نگهداری اصولی از ماشین لباسشویی در سلامت دستگاه بسیار اهمیت دارد.

چهار نکته جهت تعمیر ماشین لباسشویی در تهران

  1. در صورتی که با هر یک از مشکلات شایع ماشین لباسشویی مواجه شدید در جریان بر نیامدید حتماً از یک متخصص ساکن تهران کمک بخواهید تا به تعمیر ماشین لباسشویی در تهران بپردازد.
  2. اگر پس از مراجعه به متخصص برای تعمیر، ماشین لباسشویی شما دچار مشکل شد؛ نشانه آن است که متخصص به خوبی علت خرابی ماشین لباسشویی را تشخیص نداده و به رفع کامل مشکل آن را نپرداخته.
  3. در صورتی که به تعمیر ماشین لباسشویی در تهران اقدام کردید و تعمیرکار برای کاهش هزینه‌ها به شما استفاده از قطعات دست دوم را پیشنهاد داد، به شما توصیه می‌شود که آن را قبول نکنید؛ چرا که احتمال خرابی مجدد را بالا می‌برند.
  4. از متخصص بخواهید که به تعمیر ماشین لباسشویی در منزل شما بپردازد و انتقال آن به محل دیگری برای تعمیر و عیب یابی ماشین لباسشویی جداً خودداری کند.

4 نکته تعمیر ماشین لباسشویی در تهران
جتما با یک متخصص جهت تعمیر ماشین لباسشویی خود مشورت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا